کتاب «مبادی سواد بصری» به چاپ شصت‌و‌یکم رسید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

کتاب «مبادی سواد بصری» به چاپ شصت‌و‌یکم رسید

​چاپ شصت و یکم کتاب «مبادی سواد بصری» تألیف دونیس اِ. داندیس با ترجمه مسعود سپهر از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «مبادی سواد بصری» به چاپ شصت‌و‌یکم رسید

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سروش، کتاب «مبادی سواد بصری» تألیف دونیس اِ. داندیس با ترجمه مسعود سپهر که توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است به چاپ شصت و یکم رسید.

«مبادی سواد بصری» راهنمای مقدماتی و جامعی است برای دانشجویان رشته طراحی و نیز همه کسانی که می‌خواهند در جهانی که بسیاری از انواع اخبار و اطلاعات از راه‌هایی غیر از گفتار و نوشتار عرضه می‌شود، فهم درستی از پیام‌های بصری داشته باشند. روش مولف ارایه نکات عملی در قالب توضیح و مثال و تمرین‌های بسیار برای خواننده است اما از طرح مسایل نظری جالب هم غفلت نورزیده است.

او در مباحث نظری به قیاس منطقی میان دو شیوه عمده ارتباطی میان انسان‌ها یعنی «کلام» و «تصویر» می‌پردازد. همچنین بحث می‌کند که برای خلق اثر هنری غیر از ذوق نیاز به تفکری منضبط و رعایت اصول و فنونی معین است و برای باز کردن این مبحث پنج فصل از نه فصل کتاب را به نکات برجسته «دستور زبان بصری» اختصاص می‌دهد.

موضوع ارتباط میان تمام رشته‌های مختلف هنرهای بصری بحث نظری جذاب دیگر اوست. در فصلی مستقل چگونگی پیدایش و برآمدن «سبک» بیان و پنج سبک عمده در هنر معرفی می‌شود و در فصلی دیگر برخی جوانب عام تک‌تک رشته‌های مهم هنرهای بصری شرح داده می‌شود.

چاپ شصت و یکم این کتاب در ۲۵۲ صفحه رقعی، شمارگان ۱٫۰۰۰ نسخه و با قیمت ۸۰ هزارتومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه اینترنتی با شماره ۶۶۴۱۵۴۰۱ تماس بگیرندو یا از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره ۰۹۹۲۱۶۰۵۱۱۹ و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است