حضور «کَت‌وُمَن» در ایتالیا و استرالیا | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

حضور «کَت‌وُمَن» در ایتالیا و استرالیا

فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی به جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کوتاه مونته‌کاتینی و کانبرا راه یافت.

حضور «کَت‌وُمَن» در ایتالیا و استرالیا

به گزارش صبا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی و تهیه‌کنندگی هادی شیبانی و کمپانی راویندر داکا تله‌فیلمز، به هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه مونته‌کاتینی ایتالیا و بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه کانبرا استرالیا راه یافت.

جشنواره بین‌المللی مونته‌کاتینی در سال ۱۹۴۹ در شهر مونته‌کاتینی ترمه ایتالیا تاسیس شده و از آن به عنوان یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های تخصصی فیلم کوتاه نام برده می‌شود. این جشنواره ایتالیایی تاکنون میزبان بزرگان سینما از جمله چارلی چاپلین، فدریکو فلینی، مارچلو ماسترویانی و… بوده است و بیش از ۷۵۰۰ نفر عضو پایگاه جشنواره و فیلم‌هایی از ۷۰ کشور متقاضی نمایش در مونته‌کاتینی بودند. این جشنواره امسال ۳ بخش ویژه برای سینمای اکراین، پرتغال و ایران در نظر گرفته است که فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» در بخش سینمای ایران نمایش داده خواهد شد.

جشنواره فیلم‌ کوتاه کانبرا به مدت دو هفته در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا برگزار می‌شود. یکی از اهداف این جشنواره، ایجاد امکان تعامل بین مخاطب و فیلمسازان است و جلسات نقد و بررسی و پرسش‌ و پاسخ از اهمیت بسیاری برخوردارند. جشنواره کانبرا فیلم‌هایی را نمایش می‌دهد که از نظر سینمایی، تولید حرفه‌ای داشته و با فرم خلاقانه و داستان تکان‌دهنده، مخاطب را سرگرم می‌کنند. علاوه بر نمایش فیلم‌ها، رویدادی تخصصی برای ارتباط و ایجاد شبکه کاری میان تهیه‌کنندگان و فیلمسازان نیز برگزار خواهد شد. امسال جشنواره کانبرا بخش ویژه‌ای را به سینمای کوتاه ایران اختصاص داده است که فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» در بخش شب سینمای ایران، به نمایش در خواهد آمد.

«کَت‌وُمَن» اولین فیلم کوتاه هادی شیبانی است. این فیلم پیش‌ از این در جشنواره فیفاک تونس، جایزه بهترین فیلم داستانی را از قدیمی‌ترین جشنواره آفریقا کسب کرده و در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم جهان زنان در برلین و بخش مسابقه بین‌الملل بیستمین دوره جشنواره مولیزه ایتالیا و جشنواره فرفیلم کوزوو نیز به‌نمایش‌درآمده است.

شیبانی، سال ۲۰۱۹ در دوره آموزشی آکادمی فیلم آسیا شهر بوسان کره جنوبی پذیرفته و علاوه بر تجربه تولید فیلم در بوسان با نگارش فیلمنامه «کلکسیون خوشبختی» منتخب مسابقه پیچینگ آسیا پاسیفیک شده است.

در خلاصه داستان فیلم «کَت‌وُمَن» آمده است: «کَت‌وُمَن» آن‌قدر ضعیف شده است که دیگر نمی‌تواند کسی را نجات دهد.

هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه مونته‌کاتینی از ۲ تا ۶ نوامبر (۱۱ تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱) در شهر مونته‌کاتینی‌ترمه ایتالیا و بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم‌ کوتاه کانبرا از ۴ تا ۲۰ نوامبر (۱۳ تا ۲۹ آبان ۱۴۰۱) در شهر کانبرا استرالیا، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است