«معلقات سبع» به چاپ نهم رسید | پایگاه خبری صبا
امروز ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

«معلقات سبع» به چاپ نهم رسید

چاپ نهم کتاب «معلقات سبع» با ترجمه عبدالمحمد آیتی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌ عمومی انتشارات سروش، کتاب «معلقات سبع» با ترجمه عبدالمحمد آیتی به چاپ نهم رسید.

در توضیح کتاب آمده است:«معلقات سبع عنوان قصاید هفت‌گانه مشهور برگزیده از اشعار عرب جاهلی است. گویا قصاید مزبور هرکدام به هنگام گردآمدن مردم در سوق عکاظ خوانده و برگزیده می‌شده و برای مفتخر شدن به دیوار کعبه آویخته می‌شده است. البته برخی از محقّقان دلایلی برای جعلی بودن این داستان آورده‌اند و معتقدند که این قصاید طِوال را حَمّاد الراویه (۱۵۶ق.) در آغاز دولت عباسی گردآوری کرده است.

این قصاید را هفت شاعر سروده‌اند: امرءُ القیس، طَرَفه العبد، زُهیر بن‌ابی‌سُلمی، لَبید بن‌ربیعه، عمرو بن‌کُلثوم، عنتره بن‌شدّاد، و حارث بن‌حِلّزَه. برخی از محقّقان این قصاید مشهور را هشت قصیده و برخی ده قصیده دانسته‌اند ولی قول معروف همان هفت تا است. این قصاید علاوه بر ارزش ادبی و زبانی از لحاظ تاریخی، جامعه‌شناختی و روان‌شناختی قوم عرب عهد جاهلیت نیز ارزشمند است.»

چاپ نهم این کتاب در ۱۳۲ صفحه وزیری، شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۶۰٫۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه اینترنتی با شماره ۶۶۴۱۵۴۰۱ تماس یگیرند. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره ۰۹۹۲۱۶۰۵۱۱۹ و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است