الیور استون رییس داوران جشنواره دریای سرخ عربستان شد/ حضور یک فیلم ایرانی در فستیوال | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

الیور استون رییس داوران جشنواره دریای سرخ عربستان شد/ حضور یک فیلم ایرانی در فستیوال

الیور استون به عنوان رییس هیات داوران دوره دوم جشنواره دریای سرخ عربستان سعودی شد.

به گزارش صبا به نقل از ددلاین، الیور استون ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ عربستان سعودی را بر عهده خواهد گرفت.

کارگردان برنده اسکار فیلم های «متولد چهارم جولای» و «قاتلین بالفطره» پیش‌تر به عنوان رییس هیات داوران دوره نخست این جشنواره در سال ۲۰۲۰ معرفی شده بود که به دلیل همه گیری کرونا آن جشنواره به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

این جشنواره که از یک تا ۱۰ دسامبر در شهر بندری جده در کنار دریای سرخ برگزار می‌شود، از بسیاری از برنامه های خود برای دوره دوم این رویداد در روز دوشنبه ۳۱ اکتبر رونمایی کرد.

بنا به اعلام مسئولان جشنواره، در این رویداد در مجموع ۱۳۱ فیلم بلند و کوتاه از ۶۱ کشور به نمایش گذاشته می شود که ۳۴ فیلم از این آثار اولین نمایش جهانی، ۱۷ فیلم اولین نمایش منطقه ای و ۴۷ فیلم اولین نمایش خود را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تجربه می کنند.

در بخش مسابقه اصلی که تمرکز آن روی آثار فیلمسازان عرب، آفریقایی و آسیایی است ۱۵ فیلم به نمایش درمی آید. فیلم «روستای بی‌بچه» ساخته رضا جمالی از ایران نیز در میان فیلم های حاضر در این دوره جشنواره به چشم می خورد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است