زبان هنر ابزار حفظ ارتباط با سایر کشورهاست/ تاسیس اندیشکده در حوزه تعزیه | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷
در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با تعزیه‌خوانان اعزامی به ارمنستان مطرح شد؛

زبان هنر ابزار حفظ ارتباط با سایر کشورهاست/ تاسیس اندیشکده در حوزه تعزیه

مدیرکل هنرهای هنرهای نمایشی از تعزیه خوانان اعزامی به جمهوری ارمنستان و اجرای این گروه هنری قدردانی کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی عصر ۱۰ آبان ۱۴۰۱ از گروه تعزیه‌خوان اعزامی به جمهوری ارمنستان به سرپرستی ابوالفضل میرزااحمدی قدردانی کرد.

گروه تعزیه قمر بنی هاشم دهه آخر ماه صفر براساس هماهنگی‌های انجام شده توسط اداره کل هنرهای نمایشی و بخش بین‌الملل این اداره با حضور در کشور جمهوری ارمنستان به اجرای تعزیه پرداخت.

کاظم نظری، در ابتدای این دیدار ضمن آرزوی تداوم درخشش گروه‌های هنری در بخش بین‌الملل گفت: عصاره ایرانی بودن در هنر تعزیه به صورت تمام و کمال به چشم می‌خورد و اداره کل هنرهای نمایشی به دنبال تداوم اجرا و درخشش بیش از پیش این هنر والا و ایرانی در سطح بین‌الملل هست.

او ادامه داد: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مدت به اشکال مختلف از تعزیه حمایت کرده‌اند و به این هنر که عنصر کمکی برای انتقال مفاهیم دینی و مسائل تاریخ دینی است، توجه خاص دارند.

مدیرکل هنرهای نمایشی با تشکر از گروه تعزیه توضیح داد: ما به تازگی در حوزه تعزیه اندیشکده‌ای در جنوب ایران راه‌اندازی کرده‌ایم و در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی مراکز مشابه، هنر تعزیه به عنوان سمبل هنر ایرانی جایگاه خودش را حفظ کند و با همت عزیزانی که عمر و جوانی‌شان را در این حوزه گذاشته‌اند، بازار این هنر نه تنها در ایران که در سراسر جهان داغ باشد.

کاظم نظری در پایان گفت: یکی از ابزارهایی که می‌تواند ارتباط ما را با کشورهای دیگر حفظ کند، زبان هنر است. هنر منجر به ارتباط سالم و درست با دیگر کشورهاست و امیدواریم که تبادلات هنری ما در کشورهای دیگر ادامه‌دار باشد.

سرپرست گروه تعزیه اعزامی به جمهوری ارمنستان ابوالفضل میرزااحمدی، در ادامه از مدیر کل هنرهای نمایشی، امور بین‌الملل و سایر همکارانی که برای اجرای این برنامه تلاش کردند، قدردانی کرد.

او گفت: این اجرا آبروی ما بود و من سعی کردم بهترین‌ها را در بخش‌های مختلف از موسیقی تا نقش‌خوانان برای برگزاری آن انتخاب کنم.

هنرمندان گروه تعزیه به سرپرستی ابوالفضل میرزااحمدی، غلامرضا نعمتی معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی، اسرافیل فرج‌اللهی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و مژگان وکیلی مدیربخش بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی از دیگر حاضران این برنامه بودند.

در پایان با اهدای لوح و هدیه‌ای به رسم یادبود از این تعزیه‌خوانان قدردانی شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است