1

جایزه بهترین فیلم رین دنس به «برنده‌ها» رسید/ اکران در بریتانیا از ۱۸ نوامبر

به گزارش صبا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «برنده‌ها» به کارگردانی حسن ناظر در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره رین دنس که از ۲۶ اکتبر تا ۵ نوامبر (4 تا 14 آبان ماه) در لندن برگزار شد، جایزه بهترین فیلم را به دست آورد. حسن ناظر کارگردان ایرانی – انگلیسی این فیلم در مراسم اختتامیه این فستیوال حضور داشت و جایزه خود را دریافت کرد.

این فیلم همچنین چندی پیش موفق به دریافت جایزه ویژه تماشاگران از هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ادینبورگ شد.

«برنده‌ها» که به تازگی در جشنواره دینارد فرانسه به نمایش درآمده است، در ۴ نوامبر در لیست نامزدهای بیفا BIFA لندن در بخش ديسكاوري قرار گرفت که نتایج آن اوایل ماه دسامبر اعلام می‌شود.

آکادمی بفتا که سالانه وظیفه انتخاب فیلم برای حضور در اسکار را از کشور بریتانیا بر عهده دارد، «برنده‌ها» را به عنوان نماینده سینمای بریتانیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار معرفی کرد. این فیلم برای کسب شرایط حضور در اسکار اکران عمومی خود را در سینماهای بریتانیا از تاریخ ۱۸ نوامبر (27 آبان ماه) آغاز می‌کند.

فیلم فارسی زبان «برنده‌ها» در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلمبرداری شده است. نادیرا مورای و پاول ولش از اسکاتلند تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده داشته‌اند. تهیه‌کنندگی بخش تولید ایران این فیلم نیز بر عهده محسن مسافرچی بوده است. این فیلم با حمایت اسکرین اسکاتلند سرمايه‌گذاری شده است.

در «برنده‌ها» مجموعه‌ای از بازیگران ایرانی شامل رضا ناجی، شهرزاد کمال‌زاده، حسین عابدینی، محمود جعفری، میرطاهر مظلومی، عزت‌الله رمضانی‌فر، ملالی زیکریا، پارسا مقامی، هلیا محمدخانی، اشکان قاسمی و اصغر سمسارزاده نقش‌آفرینی کرده‌‌اند.

انتهای پیام/