آموزش مهارت‌های اساسی زندگی در «زندگی بهتر»/ فصل‌ بعد به خانه سوادآموزان می‌رویم | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸
عبدالرضا فیروزان با صبا مطرح کرد:

آموزش مهارت‌های اساسی زندگی در «زندگی بهتر»/ فصل‌ بعد به خانه سوادآموزان می‌رویم

طراح، تهیه کننده و کارگردان «زندگی بهتر» که آذر ماه از قاب شبکه آموزش پخش می شود، درباره پرداختن به سوادآموزی در این مجموعه تلویزیونی توضیح داد.

عبدالرضا فیروزان طراح، تهیه کننده و کارگردان «زندگی بهتر» در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، درباره این مجموعه تلویزیونی که در پایان مراحل فنی قرار دارد، عنوان کرد: این مجموعه با مشارکت سازمان نهضت سوادآموزی برای شبکه آموزش سیما تولید شده است. نهضت سوادآموزی علاوه بر اینکه سازمانی است که سواد یاد می دهد، مراکز یادگیری محلی نیز دارد که در کنار سوادآموزی، مهارت های اصلی زندگی مانند تصمیم گیری، حقوق شهروندی همسرداری و تربیت فرزند را به افراد می آموزد.

وی ادامه داد: همچنین این سازمان متناسب با علاقه افراد، استان و منطقه زندگی آن ها یک حرفه را آموزش می دهد. متاسفانه اکثر بی سوادان کشور افرادی هستند که از دوران قبل انقلاب به علت برخی مشکلات از تحصیل بازمانده اند و ۸۰٪ مراجعه کنندگان این مراکز نیز بانوان هستند. سوادآموزان این نهضت خروجی های خوبی داشتند و چهره های موفقی دارند که وکیل و دکتر شدند. به همین منظور تصمیم گرفتم کاری را بسازم تا زحمات نهضت سوادآموزی را به گونه ای جبران کنم.

این کارگردان و تهیه کننده سینما با بیان اینکه مسائل مادی چالش همیشگی است، اظهار کرد: ما با هزینه کمی جلو رفتیم و بسیاری از افرادی که همراه بودند و زحمت کشیدند دلی کارها را انجام می دادند. سال هاست که برای تلویزیون برنامه سازی می کنم اما سوادآموزی دغدغه من است زیرا افرادی هستند که خالصانه و بی ریا در این‌ حوزه کار می کنند اما هیچ وقت کارشان دیده نمی شود و بضاعت مالی کمی دارند، بنده هم سعی کردم با بودجه کم توانم را در نشان دادن این اتفاق به کار بگیرم.

فیروزان ضمن اشاره به اینکه مجموعه «زندگی بهتر» در هر قسمت به یک موضوع می پردازد، عنوان کرد: در هر قسمت این مجموعه، در مرکز یادگیری محلی اتفاقاتی مرتبط با موضوعات مجموعه با محوریت مهارت‌های اساسی زندگی می‌افتد. هر بار برای مشکلات پیش آمده، توسط مدیر و کارکنان این مرکز راهکارهایی ارائه و با استفاده از مهارت‌های اساسی زندگی که به آن پرداخته می‌شود، شاهد شکل گیری زندگی بهتری برای افراد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان دارد باید در سریال سازی از قالب نمایشی استفاده کرد زیرا می تواند مفید باشد. در «زندگی بهتر» سعی کردم اثرات این فصل از مجموعه را در نظر بگیرم و در فصل جدید به خانه ها و زندگی سوادآموزان برویم و تاثیراتشان را بررسی کنیم. در سری جدید هدفمان این است که این مجموعه ثمربخش باشد.

فیروزان در پایان درباره پیش‌بینی خود از زمان پخش این سریال تصریح کرد: گفته اند که در آذر ماه ۱۴۰۱ به مجموعه «زندگی بهتر» در شبکه آموزش کنداکتور می دهند.

مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» در ۳۰ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای در گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش با مشارکت سازمان نهضت سوادآموزی با طراحی و تهیه کنندگی و کارگردانی عبدالرضا فیروزان تولید شده است و به زودی از شبکه آموزش روی آنتن می‌رود.

تصویربرداری پروژه مدتی قبل به پایان رسید و این روزها آخرین مراحل فنی یعنی صداگذاری و موسیقی آن در حال انجام است. در این مجموعه علاوه بر بازیگران اصلی که مدیر و کارکنان و مربیان مرکز یادگیری هستند، تعداد زیادی از بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون به عنوان بازیگر مهمان حضور دارند.

عبدالرضا فیروزان تاکنون نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی مجموعه‌هایی چون «تقدیر»، «ماجراهای خانوادهآقای فرهمند»، «زندگی شگفت انگیز است»، «دو قدم تا بهشت»، «روی خط زندگی»، «چتر خوشبختی»، «قلم و بیان» و … را برعهده داشته است.

عوامل مجموعه تلویزیونی «زندگی بهتر» عبارتند از نویسنده: مرضیه شهلایی، مدیر تصویربرداری: محمد تقی امینی، صدابردار: داوود ربیعی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: مریم پدمه، دستیار دوم کارگردان: علی کریمی، منشی صحنه: مائده رفیعی، طراح چهره پردازی: شبنم منصوری، مدیر تدارکات: برزو تقی نژاد، مدیر صحنه: پوریا قربانی، لباس: دریا پیچک، مجریان گریم: پریسا صوفی و مجتبی شجاعی و دستیار تصویر: مهدی دوستی و حمید ستون.

پخش «زندگی بهتر» از شبکه آموزشبازیگران این مجموعه شیوا خسرو مهر، پریسا رضایی، نغمه مسعودی، ستاره پرستاری، مرجان حیدرزاده، عباس محمدی، کبرا گودرزی، مهسا نوعی، مهرانگیز سلیمانی، فریبا دستور لنگرودی، میلاد باطبی، فرشته مقدم، محسن سلیمانی، عاطفه مژده، مهسان موسوی، لیلا حسینی، کلاله کیانی، مینو فراهانی، مهسا مسعودی، امیر تیموری، رها پدمه، نسترن مرادزاده، حمیدرضا پدمه، سحر فراهانی، محدثه اشتری، مریم بصیری، الیسا پارسا، نگار جعفری، هانا اسراری، ساغر رحمانی، پرستو محافظت کار، فاطمه فلاح، نسرین یاسین، منیژه لشکری، مهرداد پورجوان، فاطمه صادقی، زهرا حسن پور، زهرا کریمی، سید معصومه موسوی، سهیل عدلی، حدیث تقی نژاد، میزبان شیدایی عنباران، معصومه عابدینی تبار، شیوا داری، رقیه عطایی، معصومه بوکانیان، معصومه شماخی، مریم رضایی، آرام مرادی، یوسف راکی، نازنین صادق، نرگس بیاتی، اعظم جعفری، یاسمن سادات شیرازی، فاطمه باقری، سمیه واحدی و فریبا ابراهیمی هستند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است