افزوده شدن «ایده منجر به تولید ارزش اجتماعی و نوآوری فکری» به جشنواره پژوهش | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹
سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانة ملّی ایران تشریح کرد:

افزوده شدن «ایده منجر به تولید ارزش اجتماعی و نوآوری فکری» به جشنواره پژوهش

سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره ویژگی‌­های نوین سیزدهمین دورة جشنوارة پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانة ملّی ایران توضیح داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فاطمه صدر سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دی ماه سال جاری، به ویژگی­‌های این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: در این دوره از جشنواره پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، قالب ویژه‌ای با عنوان قالب «ایده منجر به تولید ارزش اجتماعی و نوآوری فکری» به فهرست قالب‌های مورد پذیرش آثار جشنواره برای داوری افزوده شده است.

سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در همین رابطه ادامه داد: منظور از خلق ارزش اجتماعی و نوآوری فکری، خلق ایده و اندیشه و ایجاد تغییر و اثرگذاری مثبت در جامعه با پشتوانه اندیشه‌ای سرمایه اجتماعی، مشارکت داوطلبانه نیروهای مردمی و بهره‌گیری از ابتکار عمل برای همراه‌ کردن نهادهای خصوصی و دولتی و نیز افراد خلاق و ایده‌پرداز با رویکردی نوآورانه در راستای محورهای جشنواره است.

وی ارائه محورهای فراخوان به‌صورت تفصیلی و هدفمند را از دیگر ویژگی‌­های نوین این دوره از جشنواره پژوهش سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران عنوان کرد و گفت: با توجه به ضرورت هدفمند بودن جشنواره و مأموریت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی، به جای ذکر کلی محور «ایران‌شناسی» به زیرمحورهایی همچون مطالعات تمدنی، تحلیل و ارزیابی نگرش اندیشمندان غیرایرانی به ایران و نقد و بررسی مکتب‌های ایران‌شناسی اشاره شده است. همچنین در محور «علوم آرشیوی»، شاخه‌ها و زیرمحورهای شناسایی و ارزشیابی اسناد، تنظیم و توصیف اسناد، خدمات آرشیوی، فناوری‌های نوین علوم آرشیوی، آرشیو وب، اسناد الکترونیکی و سندشناسی، مورد توجه قرار گرفته است. در فراخوان نیز به زیرمحورهای مشخّصی تاکید شده است، اما این محورها پیشنهادی‌اند و دریافت آثار محدود به این محورها نیست.

سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اضافه شدن محورهای جدید به فراخوان این دوره از جشنواره، افزود: کمیته علمی جشنواره تصمیم گرفت تا موضوع «حفاظت و نگهداری منابع آرشیوی و کتابخانه‌­ای» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آرشیویست‌ها، کتابداران و همچنین به عنوان یکی از نیازها و مسائل اصلی این سازمان به محورهای همایش افزوده شود.

صدر یادآور شد: در محور «اسلام‌شناسی» برای اولین بار، آثاری با موضوعاتی چون نظریه‌های نوین تمدنی در میان اندیشمندان مسلمان، مطالعات تمدنی اسلام و سایر ادیان، مطالعات تمدّنی تطبیقی و انتقادی و مسائل راهبردی جهان اسلام مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید کرد: خط‌مشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این جشنواره، بهره مندی از تولید فکر اندیشمندان و دانش همکاران و اعضای هیات علمی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در موضوعات علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم آرشیوی، حفاظت، نگهداری و مرمت، تاریخ معاصر، ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی است.

تمدید مهلت ارسال آثار

صدر با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره، خاطرنشان کرد: استادان، فرهیختگان و دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط با جشنواره پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می­‌توانند آثار علمی و پژوهشی خود را تا تاریخ ۲۵ آبان ماه و در قالب‌های کتاب، طرح پژوهشی، پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد، رساله دکتری و ایده منجر به تولید فناورانه یا خلق ارزش اجتماعی و نوآوری فکری، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا در مسیر داوری قرار گیرد.

علاقه­‌مندان می­‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره، به وبگاه https://www.nlai.ir/research-festival مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • ابلق
  179,051,492,50
 • بانک زده ها
  16,719,187,50
 • برای مرجان
  1,242,205,00
 • پسر دلفینی
  149,328,045,00
 • پیتوک
  2,336,060,00
 • تی تی
  204,408,907,50
 • رویای سهراب
  529,620,00
 • شب طلایی
  2,727,740,00
 • کوزوو
  10,977,750,00
 • تارا
  62090000
 • درخت خاموش
  8394000