اعتراض منوچهر نیازی به ارائه آثار تقلبی از او در بازار هنر/ شکایت می‌کنم | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

اعتراض منوچهر نیازی به ارائه آثار تقلبی از او در بازار هنر/ شکایت می‌کنم

منوچهر نیازی استاد نقاش با اعتراض به ارائه آثار تقلبی با امضای او، ضمن اعلام طرح شکایت رسمی در مراجع ذیصلاح، خواهان اتخاذ راهکارهای اساسی برای مجازات متقلبان آثار هنری شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی گالری مژده، منوچهر نیازی استاد نقاش ۸۵ ساله با اعتراض به ارائه آثار تقلبی با امضای او در بازار هنر، ضمن اعلام طرح شکایت رسمی در مراجع ذیصلاح، خواهان اتخاذ راهکارهای اساسی برای مجازات متقلبان آثار هنری شد و در عین حال گفت: علاقمندان برای خرید آثارش از طریق گالری مژده نسبت به اصالت اثر و دریافت سرتیفیکیت معتبر اقدام کنند.

منوچهر نیازی در این باره توضیح داد: بیش از هفت دهه است به عشق مردم نقاشی می کنم، بن مایه آثارم احساس و عشقی است که از مردم می گیرم و علاقمندان به هنر می دانند آثارم همه این سال ها در اقصی نقاط دنیا با اقبال و استقبال روبرو شده است. در سال های اخیر هم در حراج ها با افزایش قیمت روبرو شده و خوشبختانه روند رو به رشدی دارد، اما متأسفانه به تازگی متوجه شدم عده ای جاعل و متقلب در حال تولید آثار تقلبی از من هستند و علاوه بر جعل امضای من، سرتیفیکت جعلی هم درست کرده اند.

این استاد نقاش تصریح کرد: از این اتفاق باورنکردنی بسیار ناراحت و دل شکسته ام نه فقط برای خود و هنرم بلکه برای مردم عزیز، خریداران، مجموعه داران و گالری دارهایی که ندانسته برای اثر جعلی و تقلبی پول پرداخت می کنند.

منوچهر نیازی اعلام کرد: هر کس خواهان خرید آثار منوچهر نیازی است به گالری مژده مراجعه کند. گالری مژده سرتیفیکیت حرفه ای و کدگذاری شده طراحی و صادر خواهد کرد و من هم در این گالری حاضر خواهم بود تا آثار اصل و اصیل به دست مردم برسد.

نیازی افزود: بی شک از مراجع ذیصلاح پیگیری قانونی خواهم کرد و از متقلبان شکایت رسمی می کنم.

این هنرمند پیشکسوت که دوست و هم آتلیه سهراب سپهری بود اعلام کرد: متاسفانه شنیده ام از چندین هنرمند پیشکسوت دیگر هم کارهای تقلبی بسیاری در بازار هنر ارائه می شود، این زنگ خطر جدی است که می تواند حتی آبروی هنر ایران در سطح بین الملل را به مخاطره اندازد. واضح است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مراجع ذیصلاح باید برای این مهم چاره اندیشی کنند. باید قوانین تنبیهی سختی برای متقلبین در نظر گرفته شود تا این کار که دزدی آشکار است و به کیان هنر ایران آسیب می زند متوقف شود.

منوچهر نیازی در پایان گفت: این اعتراض برای دفاع از مردم عزیز و دوستداران گرانقدر هنر است. همه عزیزانی که برای سرمایه گذاری و یا برای دل شان اثر هنری می خرند و نباید به جهت دزدی جاعلان و متقلبان ضرر کنند و پول شان پای اثر جعلی برود.

گالری مژده در سال ۱۳۹۳ با انتشار کتاب خیزش خیال، دور تازه فعالیت های منوچهر نیازی در ایران را پی ریزی کرده بود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است