اعلام اسامی ۹ فیلمنامه مورد حمایت انجمن سینمای جوانان ایران | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

اعلام اسامی ۹ فیلمنامه مورد حمایت انجمن سینمای جوانان ایران

شورای پیچینگ فیلم‌اولی‌ها پس از برگزاری دومین جلسه پیچینگ باشگاه فیلم اولی‌ها، ۹ فیلمنامه را برای ساخت و حمایت انجمن سینمای جوانان ایران برگزید.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، برای اولین بار در فرایند برگزاری خود فراخوانی را منتشر کرد که طبق آن، متقاضیان و هنرجویانی که قصد داشتند اولین فیلم کوتاه خود را تولید کنند، با ارسال فیلمنامه‌های خود در پیچینگ فیلم اولی‌ها شرکت کنند که در مجموع در بازه زمانی ۲۴ تا ۳۰ مهر ۲۰۰ فیلمنامه برای ارزیابی توسط شورای فیلمنامه و شورای پیچینگ فیلم اولی‌های سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شد.

شورای فیلمنامه باشگاه فیلم‌اولی‌ها با مدیریت سید محمدهادی آقاجانی در انتها و با بررسی تمام فیلمنامه‌های ارسالی ۱۷ فیلمنامه را واجد شرایط حضور در جلسه پیچینگ فیلم اولی‌ها دانستند. این پیچینگ در دو جلسه و در تاریخ‌های یکشنبه یک آبان ۱۴۰۱ با بررسی ۵ فیلمنامه و چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ با بررسی ۱۲ فیلمنامه توسط شورای پیچینگ فیلم اولی‌ها برگزار شد، اعضای این شورا را دانش اقباشاوی، سیامک سلیمانی و حسن حبیب‌زاده تشکل می‌دادند.

طبق فراخوان باشگاه فیلم اولی‌ها از میان تمام فیلمنامه‌های ارسال شده، ۱۰ فیلمنامه برای ساخت و حمایت توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزیده خواهند شد که این حمایت شامل مبلغ ۱۵ میلیون تومان و مشاوره در روند تولید است.

شورای پیچینگ فیلم اولی‌ها پس از بررسی و برگزاری جلسه پیچینگ توسط تمام ۱۷ متقاضی برای تولید اولین فیلم کوتاه خود، ۹ فیلمنامه را به شرح زیر برای حمایت برگزید:

«بازتاب خبری» نویسنده و کارگردان سعید بهروزی از سبزوار

«دکه» نویسنده و کارگردان علی اشرف از تهران

«دیگر تنها نیستی» نویسنده و کارگردان سینا مرادی از تهران

«درنای بزرگ» نویسنده نسیم خراشادی و کارگردان میلاد بهشتی از تهران

«اندوه» نویسنده و کارگردان امید صادق از ارومیه

«آناهیتا» نویسنده و کارگردان داوود نجف‌زاده از مشهد

«لایو استایل» نویسنده و کارگردان محمد برزویی از مشهد

«سعید» نویسنده و کارگردان سونیا فردی‌پور از کرج

«معارفه» نویسنده و کارگردان مهدی میرباقری از قزوین

۲ فیلمنامه «اسارت عشق» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین رمضانی از تهران و «کاوه» به نویسندگی و کارگردانی سیدجاوید هاشمی از کشور افغانستان و ساکن قم، به دلیل فیلم اولی نبودن آنها از پیچینگ فیلم اولی‌ها حذف شدند و برای حضور در پیچینگ فیلم‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای انجمن سینمای جوانان ایران هدایت شدند.

تمام کسانی که در روند بررسی آثار توسط شورای فیلمنامه و شورای پیچینگ حذف شده‌اند، همچنین متقاضیان و هنرجویان سینما که قصد تولید اولین فیلم کوتاه خود را دارند، می‌توانند برای ثبت فیلمنامه خود به نشانی https://www.tisff.ir/?p=۴۹۴۳۲ مراجعه کنند تا در صورت رسیدن به حد نصاب و تایید شورای فیلمنامه باشگاه فیلم اولی‌ها، برای حضور در جلسه پیچینگ دعوت شوند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است