طنین موسیقی اقوام ایران در گرگان | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

طنین موسیقی اقوام ایران در گرگان

تالار فخرالدین اسعد گرگانی در سومین شب پیاپی میزبان پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بود و رنگین‌کمان اقوام ایران بار دیگر در شهر گرگان دیده شد.

جشنواره موسیقی نواحی ایران

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، سومین شب از پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

جشنواره موسیقی نواحی ایران

اجرای شب سوم جشنواره با بانوان قزلباش رامیان کلید خورد. محمد نعیمی که سرپرستی این گروه را بر عهده داشت و قطعاتی را با همراهی گروه بانوان جوان گروه‌نوازی کردند که با استقبال حاضران در سالن همراه شد.

پس از این اجرا نوبت موسیقی خوزستان بود. حمید هواشی ربابه‌نواز مطرح خورستان روی صحنه حاضر شد و قطعات «رکبان» و «الوانیه» را برای حاضران اجرا کرد.

جشنواره موسیقی نواحی ایران

اجرای عاشیق‌های آذربایجان حال و هوای متفاوتی به شب سوم بخشید. عاشیق مناف رنجبر و عاشیق غلام‌رضا اژدری با ساز قوپوز سوال و جواب بین دو عاشیق را به زبان ساز و آواز اجرا کردند.

اجرای علی‌اکبر بهاری هنرمند پیشکسوت بخش دیگری از این مراسم بود و حاضران برای دقایقی میهمان موسیقی شمال خراسان شدند.

اما در نهایت موسیقی منطقه تالش فضای شاد و متفاوتی به سالن بخشید. آرمین فریدی برای حاضران «هفت‌خوانی» اجرا کرد و سهراب ظهیری او را همراهی کرد. تکنوازی «ل له» هم بخش دیگری از این اجرا بود.

جشنواره موسیقی نواحی ایران

لرستانی‌ها پایان‌بخش شب سوم پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بودند. گروه «یوتاب» به سرپرستی و خوانندگی علیرضا سپهوند روی صحنه آمدند و آواز علی‌دوستی، مقام سنگین سماع، مقام ۳ پا و مقام ۲ پا را اجرا کردند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است