یزدان‌بخش: توجه به گیشه، نبوغ را از بین می‌برد | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۲۹

یزدان‌بخش: توجه به گیشه، نبوغ را از بین می‌برد

شیرین یزدان بخش بازیگر سینما و تئاتر از چالش‌های خود برای انتخاب نقش گفت.

 

«شیرین یزدان بخش» بازیگر برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار سینمایی صبا پیرامون فعالیت‌های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول کار خاصی نیستم، البته چندین پیشنهاد برای بازی داشته‌ام که در حال مطالعه فیلمنامه‌هایشان هستم.

وی ادامه داد: واقعیت امر برای من مهمترین دلیل حضور در یک اثر و قبول یک نقش این است که بتوانم با کاراکتر ارتباط برقرار کنم، شخصیت باید مرا به چالش وادار کند، زیاد اهل بازی کردن نقش‌های معمول یک مادر و یا یک مادربزرگ نیستم. بیشتر دوست دارم کاراکتر تاثیری مستقیم در اثر داشته باشد به نحوی که با حذف آن داستان هم تحت تاثیر قرار گیرد.

بازیگر فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه» درباره نگاه خود به عرصه بازیگری اضافه کرد: من بیشتر خودم را یک تماشاگر خوب می‌دانم، شغل و حرفه من چیز دیگری بوده است و به صورت تصادفی وارد این عرصه شده‌ام. به همین دلیل هیچگاه خودم را یک بازیگر آکادمیک نمی‌دانم. البته در تماشای آثار حرفه‌ای هستم.

وی در همین راستا تاکید کرد: تماشای تئاتر و آثار سینما را از بازی کردن بیشتر دوست دارم، لذت سرشاری در تماشای اثر برای من وجود دارد، نوعی از کشف و شهود که خودم را درگیر متن و شخصیت‌ها می‌کنم در تماشای اثر موجود است. به همین دلیل تا جایی که فرصت داشته باشم به تماشای آثار تئاتر جوانان می روم زیرا آنها افکار و ایده‌های ناب و بکری دارند.

یزدان بخش ادامه داد: به نظر من نسل جوان در تئاتر و سینما بسیار امیدوار کننده هستند، با سینما و تئاتر روز دنیا در ارتباطند و آن چیزی که از اثر می خواهند جاه طلبانه و جسورانه است. به همین دلیل در سالهای گذشته سینما و تئاتر رشد قابل قبولی داشته است.

این بازیگر سینما و تئاتر خاطرنشان کرد: باید به نسل جوان اهمیت بیشتری داده شود. مهمترین عاملی که می‌تواند برای این نسل امیدبخش باشد تزریق سرمایه برای ساخت آثار است، کارگردانان جوان نیاز دارند تا از ایده‌هایشان حمایت شود. نباید صرفا همه چیز به گیشه و فروش آثار ختم شود زیرا این اتفاق نبوغ را از بین می برد.

علی صفری

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000