1

چالش مصرف گاز به تلویزیون رسید

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما؛ شبکه های مختلف سیما برای دعوت شهروندان به صرفه‌جویی در مصرف گاز و مدیریت مصرف برنامه هایی را با این هدف به روی آنتن می برند.

این برنامه ها به منظور آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی در خصوص راه‌های مختلف برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و مصرف بیش از حد در این ایام تهیه شده است.

از همین رو شبکه های یک و سه سیما، برنامه های زنده مجری محور با موضوع صرفه جویی در مصرف گاز را بلافاصله با پدید آمدن سرمای بی سابقه و چالش افزایش مصرف گاز در کشور در دستور کار خود قرار داده اند.

در شبکه یک «عباس طاهریان» و شبکه سه سیما «احمد اکبرنژاد» مجریانی هستند که در فواصل برنامه ها به صورت زنده با مدیران صنعت گاز، نفت و سایر حوزه‌های انرژی کشور در خصوص راهکارهای کاهش مصرف گاز و چگونگی عبور از بحران سوخت گفت و گو می‌کنند. برنامه شبکه یک در پنج بخش 20 دقیقه‌ای و برنامه شبکه سه در 10 بخش 10 دقیقه ای با مسئولان این حوزه ها در طول شبانه روز ارتباط برقرار می‌کنند.

پخش میان‌برنامه های کوتاه در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و درخواست هنرمندان از هموطنان برای همدلی با یکدیگر برای مصرف بهینه سوخت از جمله موضوع های این برنامه ها است.

همچنین دیگر شبکه های سیما به صورت مستمر در جهت دعوت مردم به صرفه جویی برای عبور از بحران انرژی پیام هایی را زیرنویس می کنند.