جشنواره و سینما را به هیچ قیمتی نباید تعطیل کرد/ آنها برای ما آرزوی موفقیت نمی‌کنند! | پایگاه خبری صبا
امروز ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۲
جلیل شعبانی در گفتگو با صبا:

جشنواره و سینما را به هیچ قیمتی نباید تعطیل کرد/ آنها برای ما آرزوی موفقیت نمی‌کنند!

جلیل شعبانی تهیه کننده فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا» درباره برگزاری این دوره از جشنواره و نسخه‌ای از فیلم که نمایش داده شد، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار سینما صبا، دومین فیلمی که در سومین روزِ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد، فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا» به کارگردانی لیلی عاج و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی بود.

شعبانی در گفتگو با خبرنگار سینما صبا درباره برگزاری این دوره از جشنواره فجر گفت: جشنواره و به طور کل کار فرهنگی را نباید تعطیل کرد. اگر کشوری سینما نداشته باشد، هویت ندارد. هیچ وقت نباید فیلمسازی و سینما در کشورمان تحت هیچ شرایطی تعطیل شود.

وی ادامه داد: امسال فیلم سینمایی «یادگار جنوب» را دیدم. به دلیل مشغله هایی که برای رساندن «سرهنگ ثریا» به جشنواره داشتم، نتوانستم، بیش از یک فیلم را ببینم. در کل امیدوارم فیلم ها به خوبی نمایش داده شود و دیده شود.

شعبانی درباره پایان بندی «سرهنگ ثریا» اظهار کرد: برای پایان فیلم چند طراحی داشتیم. به این فکر می کردیم که آینده منافقان را بگوییم یا نه. به این فکر کردیم که احتمالا مخاطبان فیلم در پایان به فکر وضعیت امروزِ شخصیت‌های حاضر در فیلم هستند. به همین دلیل پیری ثریا و فعالیت امروز منافقین را نشان دادیم.

این تهیه کننده سینما در پایان اضافه کرد: واقعیت این است که منافقین برای ما دعا نمی‌خوانند و آرزوی موفقت نمی‌کنند. آنها مشغول فعالیت‌ در فضای مجازی هستند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است