1

نقش مقاومت و ایستادگی ملت بر آثار هنرمندان تجسمی

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری جشنواره، در جریان این بازدید که با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سید مصطفی زراوندیان دبیر بخش «تجسم هنر» و احمد کوچکیان هنرمند رشته نقاشی همراه بود، مسجدی آثار نمایش‌یافته در بستر جشنواره هنرهای تجسمی فجر را فاخر، ارزشمند و اثرگذار توصیف و عنوان کرد: آنچه در بستر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به نمایش درآمده، نشان‌دهنده چشمه‌ای از ظرفیت‌های ارزنده هنر اسلامی-ایرانی است. این جشنواره نمایانگر عملکرد موفق هنرمندان متعهد و خبره‌ از مناطق مختلف کشور است و حقیقتا می‌توانم بگویم که یکی از زیباترین نمایشگاه‌های هنری را در زمینه هنرهای تجسمی شاهد هستیم.

او ادامه داد: هنر امروز در ابعاد و شاخه‌های گوناگون خود می‌تواند با مخاطبان حرف بزند و حقایق بسیاری را بشناساند. یک تصویر زیبا، یک اثر خوشنویسی دلنشین و اقسام گوناگون آثار خلق‌شده در حوزه هنرهای تجسمی که در این نمایشگاه به نمایش درآمده‌اند، می‌توانند به اندازه کتاب‌ها و فیلم‌های بسیاری برای مخاطبان حرف داشته باشند و حقایق بسیاری را مطرح کنند.

مشاور فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود به مضامین موجود در آثار هنرمندان اشاره و بیان کرد: چهره مقاومت، ایستادگی و استقلال ملت بزرگ ایران در کنار شهدا و خانواده‌های عزیزشان در گوشه‌گوشه این نمایشگاه به چشم می‌خورد. علاوه بر آن، از نظر زیبایی و عیار هنری نیز آثار بسیار فاخری در رشته‌های مختلف تدارک دیده شده که جا دارد از تلاش‌های مسئولین و هنرمندان عزیز در این زمینه قدردانی شود.

مسجدی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون هنرهای تجسمی یکی از فاخرترین هنرهایی است که آثار مربوط به آن توسط هنرمندان عزیزمان تولید می‌شود و در قالب جشنواره به نمایش درمی‌آید. امیدوارم آحاد جامعه به‌ویژه جوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان از چنین ظرفیتی بهره‌ ببرند و باحضور در این نمایشگاه هنری، به تماشای آثار فاخر هنرمندان رشته‌های گوناگون بنشینند.