قصه فیلم «ایمو» درباره صداقت و تنهایی آدم‌هاست | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۲۸
نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «ایمو» در پارس‌آباد مغان برگزار شد؛

قصه فیلم «ایمو» درباره صداقت و تنهایی آدم‌هاست

هاشم مرادی گفت:‌قصه فیلم در اصل داستان تنهایی آدم‌ها است. آدم‌هایی که در شهر زندگی می‌کنند عموما تنهاتر هستند. این فیلم تنهایی و بازگشت به آدم‌ها را به نمایش گذاشته است.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنروتجربه؛ هاشم مرادی کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده «ایمو» در ابتدای نشست ضمن خوشامدگویی و تشکر از مخاطبان حاضر در سالن گفت: سپاسگزارم که به تماشای «ایمو» نشستید. بسیار خوشحالم که این فیلم در استان اردبیل و شهرستان پارس‌آباد مغان به نمایش گذاشته شد.

وی به سوژه و شعار اصلی «ایمو» اشاره کرد و افزود: قصه فیلم در اصل داستان تنهایی آدم‌ها است. آدم‌هایی که در شهر زندگی می‌کنند عموما تنهاتر هستند. این فیلم تنهایی و بازگشت به آدم‌ها را به نمایش گذاشته است.

مرادی ادامه داد: به واسطه حرفه اصلی‌ام فیلمبرداری، به شهرها و روستای مختلفی سفر کردم. همیشه سادگی و سلامت اخلاقی آنها برایم دوست داشتنی بود به همین دلیل به فکر ساخت فیلمی با این موضوع افتادم. میخواستم سلامت اخلاقی و انسانی مردم روستا را به تصویر بکشم. در اصل این فیلم نشات گرفته از برداشت من از سفرهایی است که رفتم.

مرادی با تاکید بر اینکه داستان «ایمو» یک خطی است و با شخصیت پیش می‌رود گفت: کارگردان باید مخاطب را تا پایان فیلم حفظ کند به همین دلیل در این راستا باید مخاطب را حفظ کنم. در یک جامعه افسارگسیخته تنهایی آدم‌ها برایم مهم بود مساله‌ای که همه شاهد آن هستیم. همین باعث شد فیلم را پیرامون شخصیت پیش ببرم.

کارگردان «ایمو» با اشاره به اکران فیلمش در گروه سینمایی هنروتجربه گفت: سیستم و روش پخش در هنر و تجربه متفاوت از سینمای بدنه است اما تا همین جا حمایت خیلی خوبی از فیلم بنده کرده است.

مرادی با اشاره به انتخاب حمید پروین برای نقش اول فیلم ادامه داد: حمید پروین بازیگر اصلی فیلم، پسر باهوشی است و شخصیت اصلی فیلم به شخصیت حمید بسیار نزدیک است. شبیه بودن حمید به نقشش شاید گاهی به کارگردان نقد وارد کند اما انتخابم درست بود و همین باعث باورپذیری فیلم شد.

کارگردان با تاکید بر اینکه قصه «ایمو» ساده نیست افزود: ظاهر قصه ساده است اما پشت این داستانِ ساده، منشا اخلاقی و مذهبی و اصلالت محور نهفته است. این فیلم با زبان ساده و همه فهم توانست با مخاطب ارتباط برقرار کند.

حمید پروین جدا بازیگر اصلی فیلم «ایمو» نیز گفت: من بازیگر نبودم و «ایمو» اولین کارم است. بسیار اتفاقی با آقای مرادی آشنا شدم و بعد من را برای بازی در این فیلم انتخاب کرد. من به بازیگری علاقه داشتم و آقای مرادی برای من زیاد وقت گذاشت و کمک کرد تا از پس این نقش برآیم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است