پرفورمنس علیرضا آسانلو در گالری آرتیبیشن | همبستگی «دست‌هامان» | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳
خبر

پرفورمنس علیرضا آسانلو در گالری آرتیبیشن | همبستگی «دست‌هامان»

پرفورمنسی از علیرضا آسانلو با عنوان «دست‌هامان» در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود. این پرفورمنس یا ورکشاپ به عنوان هفتمین اجرای آسانلو با حضور مخاطبان محسوب می‌شود که با نگاه اجتماعی شکل می‌گیرد. «دست‌هامان» با نقاشی بر بوم بزرگ به صورت بداهه با حضور جمعی از حاضران انجام می‌شود. 

به گزارش خبرنگار صبا پرفورمنسی از علیرضا آسانلو با عنوان «دست‌هامان» در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود. این پرفورمنس یا ورکشاپ به عنوان هفتمین اجرای آسانلو با حضور مخاطبان محسوب می‌شود که با نگاه اجتماعی شکل می‌گیرد. «دست‌هامان» با نقاشی بر بوم بزرگ به صورت بداهه با حضور جمعی از حاضران انجام می‌شود.

در استیتمنت این پرفورمنس نوشته شده: «هنرمندان مشهوری مانند، فرانسیسکو گویا، پابلو پیکاسو، مارسل دوشان، هانا هوش، ماکس بکمان و….. در طول تاریخ هنر تجسمی دست به خلق اثر در خلوتشان و بر پایه‌ی وقایع اجتماعی زدند، اما آن لحظه‌ی ناب خلق اثر از دید مخاطب پنهان مانده است و شاید بسیاری از اهالی و علاقه‌مندان هنر بارها به چگونگی حال و هوای هنرمند در خلق اثر اندیشیده باشند. هنر معاصر این تصور و اندیشه را ممکن ساخت و پرفورمنس‌های متعددی با این رویکرد اجرا شدند و هنر را به عنوان حرکت و کارکردی برای مخاطب در نظر گرفتند.

علیرضا آسانلو بر اساس آنچه از جامعه و بحران‌های ناشی از آن بر ما رخ داده، مخاطب را به لحظات خلق اثری بداهه در باب همبستگی دست‌های‌مان دعوت می‌کند و جمعی را مقابل پراکندگی قرار می‌دهد تا با یکدیگر اجرای «دست‌هامان» را از دریچه‌ی هنر این هنرمند ببینیم».

این پرفورمنس روز جمعه در تاریخ ۱۲ اسفند ماه ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در گالری آرتیبیشن به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ اجرا می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است