وزیر فرهنگ فروش موزه ملی سینما را تکذیب کرد | پایگاه خبری صبا
امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۰
در حاشیه جلسه دولت؛

وزیر فرهنگ فروش موزه ملی سینما را تکذیب کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فروش موزه ملی سینما در راستای َرح مولد سازی را تکذیب کرد و گفت: این مساله صحت ندارد.

به گزارش صبا، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره فروش موزه ملی سینما در ارتباط با طرح مولد سازی گفت: موزه ملی سینما از مفاخر فرهنگی هنری کشور است، این خبر صحت ندارد، طی یک سال و نیم اخیر کار‌هایی برای به روز آوری انجام دادیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره فجر اظهار کرد: آنچه امسال در جشنواره فجر داشتیم شور، شوق، هیجان و حضور قوی مردم و هنرمندان هم در تهران و هم در مراکز استان‌ها بود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های جشنواره کاملا مردمی بودن آن است، این جشنواره‌ها جزو مهمترین‌ها در سراسر دنیا است و با حضور نزدیک مردم هم در تماشای فیلم، اجرای کنسرت و تئاتر برگزار شد و در واقع عدالت فرهنگی دولت به تمام معنا خودش را نشان داد.

وزیر فرهنگ همچنین بیان کرد: جدا از توزیع نکته مهم تولید کار‌ها در جشنواره بود، در جشنواره امسال تلاش شد از همه نقاط کشور، سیستان و بلوچستان، خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان و… محلی برای دیده شدن وجود داشته باشد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: نکته مهم حضور هنرمندان بود. از تمام هنرمندان تشکر می‌کنم که با همه گرایش‌ها و سلایق پر رنگ در صحنه حاضر شدند. خیلی تلاش کردند تا جشنواره را از هنرمندان خالی کنند، از همه آن‌هایی که حاضر شدند تشکر می‌کنم. برای ما این مساله مهمی است کسانی که در چنین روز‌های سخت و دشوار پای مردم و نظام اسلامی ایستادند حتما مورد عنایت ویژه خدا هستند و ما هم در دولت رفتار‌ها را مطابق با این کنش و رویکرد تنظیم می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام حج سال ۱۴۰۲ گفت: در این زمینه دولت حمایت ویژه داشته، مصوبه خوبی داشتیم تا ان شاء الله زائران خانه خدا به این نگاه دولت با دغدغه کمتری در مراسم حاضر شوند. همچنین با دوستان در دولت جلسه خواهیم داشت تا امکانات بهتری در اختیار زائران قرار گیرد.

اسماعیلی در ادامه درخصوص کیفیت کاغذ مازندران برای صنعت چاپ هم اظهارکرد: کاغذ مازندران در چند نوع تولید می‌شود با ناشران جلسه داشتیم بخش عمده‌ای از کار‌ها را با کاغذ مازندران انجام می‌دهیم، این نوع کاغذ بهترین کیفیت را دارد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اگر از هم تراز‌های خود بالاتر نباشد کمتر نیست، برای ۷۵ درصد کتاب‌های درسی قرارداد بسته شده و ماهانه هزار تن از کاغذ مازندران در اختیار ناشران قرار می‌گیرد. ضمن این که امیدواریم کارخانه زاگرس فارس هم نیمه اول سال آینده به چرخه تولید باز گردد که هم نیاز داخلی را مرتفع کند و هم به منطقه فکر کنیم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است