شهامت و جدیت «مرضیه برومند» امیدوارکننده است | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۱۵
گروهی از هنرمندان در گفت‌وگو با صبا:

شهامت و جدیت «مرضیه برومند» امیدوارکننده است

گروهی از هنرمندان سینما ضمن برشمردن ویژگی‌های «مرضیه برومند» از انتخاب به عنوان مدیرعامل جدید خانه سینما استقبال کردند.

راما قویدل فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما در این خصوص به خبرنگار سینما صبا گفت: انتخاب خانم «مرضیه برومند»، قطعا اتفاق خوبی است. انشاالله که با مدیریت ایشان اتفاقات بهتری نسبت به گذشته برای سینما رخ دهد.

تورج منصوری فیلمبردار، کارگردان و تهیه‌کننده سینما و مدیرعامل اسبق خانه سینما نیز گفت: حتما کسانی که خانم مرضیه برومند را برای مدیریت خانه سینما انتخاب کرده‌اند، فکر کرده‌اند و تدبیری برای این انتخاب داشته‌اند. امیدوارم که اتفاق خوبی برای سینمای ایران باشد.

علی‌اکبر ثقفی نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما دراین خصوص گفت: مرضیه برومند، بسیار هنرمند و اخلاق‌مدار است. روابط عمومی قوی و البته تجربه صنفی نیز دارد. البته به نظر بنده باید اشکلات موجود در صنوف سینمایی بررسی شود و فقط با انتخاب یک نفر این اشکالات رفع نمی‌شود…

ثقفی گفت: من سالهاست که مرضیه برومند را می‌شناسم و معتقدم که او از جمله هنرمندانی است که بسیار اهل تعامل است. انشالله که با مدیریت خانم برومند ساختار کلی مدیریتی خانه سینما بازسازی شود واتفاقات خوبی رقم بخورد.

سیاوش اسعدی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما گفت: من فقط می‌توانم به خانم مرضیه برومند تبریک بگویم.

علیرضا نجف زاده  نایب‌رئیس و رئیس کمیته رفاهی سابق خانه سینما در این زمینه گفت: مرضیه برومند اولین زن مدیرعامل خانه سینماست و انشاالله که بتواند راه گشا و کمک احوال اعضای صنوف بدنه خانه سینما باشد.  بیشترین دغدغه بچه‌های سینما بهبود وضع بیمه پایه تامین اجتماعی، مسائل مالی و معیشتی و امنیت شغلی است که عمدتا هم فراگیر است. امیدوارم که با توانمندی و جدیتی که خانم برومند دارد، بتواند با سازمان‌های مربوطه تعامل و مشکلات رابه حداقل برساند.

وی گفت: به نظر من در این شرایط سخت پذیرش مسئولیت مدیرعاملی یک شهامت و مردانگی می‌خواهد و ایشان حتما این شهامت را داشته‌اند که پذیرفته‌اند. امیدوارم دراین راه موفق باشند و از بچه‌های سینما هم می‌خواهم که یاریشان کنند تا به کمک هم بتوانند تمام مشکلات این مسیر را پشت سر بگذارند.

حامد حسینی تهیه‌کننده سینما در این زمینه گفت: از این که یک خانم هنرمند مدیرعامل خانه سینما شده است، بسیار خوشحالم. خانه سینما در سطح ارشد خودش به یک زن اعتماد کرده و این بسیار امیدوارکننده است و قطعا در پی این انتخاب اتفاق خوبی رقم خواهد خورد.

 

بخوانید: «مرضیه برومند» مدیرعامل خانه سینما شد

 

انسیه شاه حسینی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما در این زمینه گفت: از انتخاب خانه سینما بسیار خوشحالم چرا که خانم «مرضیه برومند» از هنرمندان بسیار توانمند و قابل اعتماد سینما هستند. علاوه بر این‌ که روابط عمومی بسیار بالایی دارند و مطمئنا سینمای ما با این انتخاب اتفاق‌های خیلی خوبی پیش رو دارد. به ایشان تبریک می‌گویم. 

مسعود اطیابی کارگردان و تهیه کننده سینما در این خصوص گفت: من از این اتفاق خیلی خوشحال شدم. انشاالله که خانم برومند در این مسیر موفق باشند. از رسانه‌ها و اهالی سینما می‌خواهم که اوضاع فعلی را درک کنند و فرصت بدهند تا ایشان کاری انجام دهند. قطعا با تعامل ایشان، همه اعضای سینما و همچنین دولت می‌توان کار خوبی کرد و به سمت استقلال -به‌خصوص استقلال مالی- رفت.  انشاالله با همراهی همدیگر دوباره فضاهای شادی آفرین را به‌وجود آوریم.

 

صبح امروز اعلام شد: بر اساس تصمیم هیات مدیره خانه سینما، «مرضیه برومند» سیزدهمین مدیرعامل خانه سینما شد.

مرضیه برومند با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت در تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران یکی از مهم‌ترین زنان سینمای ایران است.

هیات مدیره خانه سینما به نمایندگی از صنوف سینمایی با ابراز خشنودی از پذیرش این پیشنهاد از سوی خانم مرضیه برومند امیدوار است این انتخاب زمینه ساز تغییرات اساسی در مدیریت خانه سینما و بهبود وضعیت جامعه سینمایی را فراهم سازد.

مرضیه برومند کارگردان، بازیگر و عروسک گردان ایرانی و دارای مدرک کارشناسی هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

در خانه سینما از ابتدای فعالیت تاکنون ۱۱ سینماگر به عنوان مدیرعامل این نهاد جامع صنفی انتخاب شده‌اند که رضا میرکریمی ۲ بار عهده‌دار این سمت بوده و دوره مدیریت سیدضیا هاشمی بسیار کوتاه بوده است. این فهرست عبارتند از: منوچهر عسگری نسب، محمد آقاجانی، تورج منصوری، احمدرضا درویش، یداله صمدی، منوچهر محمدی، ابوالحسن داوودی، سیدضیا هاشمی، رضا میرکریمی، محمدمهدی عسگرپور، رضا میرکریمی و منوچهر شاهسواری.

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است