افتتاح دوازدهمین کتابخانه مرکزی استانی همزمان با نیمه شعبان در قم | پایگاه خبری صبا
امروز ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۴
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛

افتتاح دوازدهمین کتابخانه مرکزی استانی همزمان با نیمه شعبان در قم

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از افتتاح کتابخانه مرکزی قم همزمان با نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد، از افتتاح کتابخانه مرکزی قم همزمان با نیمه شعبان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استانی و چهره‌های فرهنگی خبر داد و گفت: پروژه کتابخانه مرکزی قم سال ۱۳۹۱ از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) آغاز شد.

وی اظهار داشت: افتتاح این کتابخانه، به عنوان دوازدهمین کتابخانه مرکزی استانی، ادای دینی به مردم فهیم استان قم است و باعث ارتقای شاخص‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای استان می‌شود.

پروژه کتابخانه مرکزی قم در خیابان امام خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع زیربنا در ۴ طبقه احداث شده است. مخزن این کتابخانه به مساحت ۸۵۰ مترمربع، ۲ سالن مطالعه آقایان و بانوان هر کدام به مساحت ۳۰۰ مترمربع، بخش کودک و نوجوان در ۱۷۵ مترمربع و کاربری‌هایی نظیر نشریات، مرجع و کلاس‌های آموزشی هر کدام به مساحت ۷۰ متر مربع است.

گفتنی است، کتابخانه‌های عمومی در ایران تنها مرکزی است که به گروه‌های خاص از جمله نابینایان و ناشنوایان خدمات ارائه می‌دهد و در حوزه‌های مختلف پیشرو است. علاوه بر این طی سال‌های اخیر کتابخانه‌های مرکزی به عنوان نسل جدید کتابخانه‌های عمومی با بیش از ۴۰ خدمت فرهنگی و اجتماعی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تجهیز و افتتاح شده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است