افق با رویکرد اشاعه فرهنگ مقاومت راه افتاد / حتی در آثار خارجی، جستجوگر این رویکرد هستیم | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۶
مدیر شبکه افق در گفت‌وگو با صبا:

افق با رویکرد اشاعه فرهنگ مقاومت راه افتاد / حتی در آثار خارجی، جستجوگر این رویکرد هستیم

صادق یزدانی با اشاره به راه‌اندازی شبکه افق با محوریت اشاعه فرهنگ مقاومت، گفت: معنای مقاومت بسیار گسترده است و باید این فراگیری را درک کرد و شناساند.

مدیر شبکه افق سیما در گفتگو با خبرنگار سینما صبا در عسلویه اظهار کرد: این که بخواهیم نگاهی مستقیم به مقاومت داشته باشیم اجحاف به این معنای بزرگ است. عموما مقاومت را تنها به دفاع مقدس خلاصه می‌کنند در صورتی که این معنا، دایره بسیار گسترده‌ای دارد و تمام بخش‌های زندگی را در بر می‌گیرد.

او گفت: در شبکه افق ما به دنبال اشاعه فرهنگ مقاومت هستیم. اصولاً این شبکه با این هدف راه‌اندازی شده است برای همین حتی در فیلم‌های خارجی هم تلاش می‌کنیم آثار موضوعاتی داشته باشند که هم‌سو با فرهنگ مقاومت باشند.
یزدانی افزود: از نگاه من جهادگرانی که توانستند به موفقیت‌های بالای علمی و پزشکی دست یابند نیز در حوزه مقاومت جا می‌گیرند. همچنین کادر درمان که در ایام شیوع کرونا از خود، ایثار را در بالاترین سطح نشان دادند، پیرو مکتب مقاومت هستند.
مدیر شبکه افق در پاسخ به این سوال که سینمای ایران طی سال‌های اخیر در پرداختن به مفهوم مقاومت چگونه عمل کرده است، گفت: تلاش‌هایی صورت گرفته اما به اندازه وسعتی که برشمردم، متاسفانه در این زمینه نتوانستیم کار چندان قابل توجهی انجام دهیم. حتی باید گفت در این راستا کم‌کار نیز بوده‌ایم. البته این معضل پیرامون سینمای دفاع مقدس نیز وجود دارد چون در این حوزه هم کار کافی انجام نشده است.
او با اشاره به برپایی هفدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت در عسلویه تاکید کرد: جشنواره فیلم مقاومت، قدمی جهت اشاعه فرهنگ مقاومت در سینما است. این رویداد اگر حمایت شود مطمئناً تاثیرگذاری آن زیاد خواهد بود، ضمن آن که اجرای این جشنواره در خلیج‌فارس، اقدامی قابل قدردانی است زیرا با معنای جشنواره همخوانی بیشتری دارد.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است