اوج‌گیری«اوج» روی ناوجنگی | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۵
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ مقاومت

اوج‌گیری«اوج» روی ناوجنگی

سازمان هنری رسانه‌ای اوج در اختتامیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که چهارشنبه شب، روی ناو جنگی شهید عبدالله رودکی برگزار شد، حضوری موفق داشت.

به گزارش خبرنگار سینما صبا، گرچه در هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت، موسسه فرهنگی هنری وصف صبا با ۱۲ نامزدی در بخش مسابقه اصلی و مسابقه دفاع مقدس و کسب دو جایزه با «ضد» ساخته امیرعباس ربیعی، به عنوان یک موسسه بخش خصوصی آمار جالب توجهی ثبت کرد و گرچه فیلم «موقعیت مهدی» ساخته هادی حجازی‌فر محصول مشترک حبیب‌ والی‌زاده با سیما فیلم و موسسه روایت فتح، در رقابتی نزدیک با غریب، سه جایزه و یک تقدیر از بخش اصلی و یک جایزه فیلمنامه از بخش دفاع مقدس را به دست آورد، اما در مجموع فیلم «غریب» ساخته محمدحسین لطیفی محصول سازمان اوج به تهیه‌کنندگی حامد عنقا، عنوان مهم بهترین فیلم در بخش اصلی و جایزه بهترین کارگردانی را در بخش دفاع مقدس از آن خود کرد.
اوج همچنین با «سرهنگ ثریا» ساخته لیلی عاج نیز دو جایزه را به دست آورد تا در این دوره جشنواره حضوری موفق داشته باشد، ضمن آن که این موسسه با مستتد ۷۲ساعت به کارگردانی مصطفی شوقی در این دوره جشنواره مقاومت موفق ظاهر شد.

همچنین از آثار سازمان سینمایی سوره، در بخش اصلی مهدی نصرتی برای فیلم «ضد» [تولید وصف صبا و محصول سوره] برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد. همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کرد. فیلم «دسته دختران» [مشترک با بنیاد سینمایی فارابی] برنده بهترین جلوه‌های ویژه شد و انیمیشن پرافتخار «پیش از بهشت» جایزه بهترین پویانمایی را در دو بخش نسل روایت و جهان بدون اسرائیل بطور همزمان دریافت کرد، همچنین در بخش دفاع مقدس جایزه بهترین فیلم کوتاه به «خون گرم» رسید. از دو فیلم کوتاه «محافظ» و «نوشابه مشکی» نیز تقدیر شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است