سفر یک‌روزه مدیرکل هنرهای نمایشی به قزوین | پایگاه خبری صبا
امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۵
خبر

سفر یک‌روزه مدیرکل هنرهای نمایشی به قزوین

دبیرخانه دائمی تئاتر دینی خواهد شد در دیدار کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی با محمدحسین فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان مقرر شد تا آیین اختتامیه دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین‌المللی تئاتر صاحبدلان در این شهر برگزار شود و دبیرخانه دائمی تئاتر دینی در قزوین تاسیس شود. 

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی روز گذشته پنجشنبه ۱۸ اسفندماه در سفر یک روزه به استان قزوین با محمدحسین فائزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان دیدار کرد.دراین دیدار که با همراهی اسرافیل فرج اللهی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور و محمود فرهنگ، دبیر دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین المللی تئاتر صاحبدلان انجام شد؛ مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین درباره همکاری به منظور برگزاری اختتامیه و بخش بین الملل رویداد تئاتر صاحبدلان در شهر قزوین به گفتگو پرداختند و مقرر شد تا این رویداد هنری اردیبهشت ماه ۱۴۰۲به میزبانی شهر قزوین به کار خود پایان دهد. از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه تاسیس دبیرخانه دائمی تئاتر دینی بود که در صورت همراهی مسئولان استانی در اجرای اختتامیه و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، قزوین مقر دبیرخانه این رویداد هنری باشد. در ادامه این سفر، مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور دیدار و گفتگویی صمیمانه با اعضای انجمن نمایش قزوین داشتند و بر ارتباط هرچه بیشتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و انجمن نمایش این شهر به منظور ارتباط خوب و سازنده تاکید کردند.

اسرافیل فرج اللهی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور نیز در این دیدار از اعضای انجمن نمایش قزوین درخواست کرد؛ در انتخابات ۱۴۰۲ این انجمن حضوری فعال داشته باشند تا در سال ۱۴۰۲ برای برگزاری جشنواره تئاتر استانی بتوان تمامی امور اجرایی و برگزاری این رویداد هنری را به انجمن نمایش‌های هر استان واگذار کرد. این سفر یک روزه با دیدار از غلامحسین لطفی، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون قزوین پایان یافت. در ابتدای این دیدار خاطرات این هنرمند پیشکسوت از سال‌های حضورش در عرصه هنرهای نمایشی بیان شد و در ادامه از او درخواست شد تا به عنوان پیشکسوت در کنار جوانان باشد و آنها را از تجربیات خود بهره‌مند کند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است