«فراسو» روی موج سلامت | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۰۷

«فراسو» روی موج سلامت

برنامه فراسو که هر روز ساعت 8 و 15 دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود؛ روز دوشنبه اول خرداد به موضوع حفظ بارداری اختصاص دارد.

به گزارش صبا، فاطمه بی‌تقصیر، تهیه‌کننده «فراسو» درباره اهداف تولید این برنامه می‌گوید: رادیو سلامت برای مخاطبان به عنوان یک مرجع مهم در حوزه پزشکی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه ما تازه‌ترین رویدادهای دنیای پزشکی را در اختیار شنوندگان قرار می‌دهیم، تلاش می‌کنیم مشکلات مبتلابه آنها را بررسی کنیم. هدف از تولید برنامه‌های پزشکی در رادیو سلامت، تلاش برای آگاهی‌بخشی است. به همین خاطر برنامه فراسو هم با هدف پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روانی، تعذیه، بهداشت و… روی آنتن می‌رود.
وی ادامه می‌دهد: این برنامه هر روز صبح ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود که روزهای شنبه به موضوع بهداشت روان و پیشگیری‌های اجتماعی، یکشنبه و سه‌شنبه به موضوعات بهداشت، تندرستی و تغذیه و دوشنبه و چهارشنبه هم به موضوع سلامت جسم و بیماری‌های جسمی اختصاص دارد.
این تهیه کننده با اشاره به هزینه‌های سنگین درمان و لزوم پیشگیری می‌افزاید: با توجه به افزایش هزینه‌های درمان، مردم به سمت پیشگیری از بیماری‌ها حرکت کردند و ما در «فراسو» در این زمینه کار می‌کنیم تا برنامه برای مردم کاربردی باشد و بتوانیم باری از روی دوششان برداریم. در این برنامه از کارشناسان حرفه‌ای بهره می‌بریم تا بتوانیم اطلاعات صحیح در اختیار شنوندگان قرار دهیم. مثلا در برنامه فراسو آموزش می‌دهیم که تغذیه اشتباه چگونه می‌تواند سلامتی را به خطر بیندازد.
بی‌تقصیر در پایان بیان می‌کند: در مجموع موضوعات متنوع دستمایه قرار می‌گیرد. برای مثال کارشناسان، روز دوشنبه اول خرداد ماه موضوع حفظ باروری را بررسی می‌کنند؛ برنامه روز چهارشنبه هم با محوریت اگزما رواته آنتن می‌شود. مجری-کارشناس برنامه روزهای دوشنبه و چهارشنبه لیلا علوی، یکشنبه و سه‌شنبه زهرا حاجی‌زاده و شنبه کیانا فرهی است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است