«میزانسن»، چیدمانی غیرطبیعی میان ما | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۰

«میزانسن»، چیدمانی غیرطبیعی میان ما

مجموعه‌ای از آثار شهرزاد قاضی‌زاهدی با عنوان «میزانسن» به تاریخ ۵ تا ۱۹ خردادماه در گالری نیان به نمایش درمی‌آید.

به گزارش صبا، شهرزاد قاضی‌زاهدی گرافیک و نقاشی را در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس تحصیل کرده و پیش از این نیز در نمایش‌های انفرادی و گروهی متعددی حضور داشته است. همچنین در چندین آرت‌فر خارجی نیز طی سال‌های گذشته شرکت کرده است. مجموعه‌‌های «چهره‌ها و فیگورها»، «زنان جنوب»، «گل‌ها»، «دوچرخه‌ها» و «درجریان» تاکنون در کارنامه‌ی این هنرمند به چشم می‌خورند.
آثار نمایش انفرادی «میزانسن» با نگاه به آنچه هستیم و آنچه برخاسته از تصنعی خودساخته زندگی‌اش می‌کنیم، خلق شده است.
در بخشی از توضیح درباره‌ی آثار این نمایشگاه نوشته شده: «نقاش در این مجموعه در پی موقعیتی رفته که اساساً در آن انسان‌ها آگاهانه از زیست طبیعی و روزمره خود خارج می‌شوند و زیستی مصنوعی و برساخته را پیش می‌گیرند. اینجا پیچیدگی دو چندان است و هر نوع ثبت لحظه در یک دوگانگی قرار می‌گیرد؛ ثبت انسان چنان که خود هست؛ ثبت انسان چنان که می‌خواسته خود را بنماید. نشانه‌هایی چون تصنع‌های نمایش‌گون، پرده‌هایی که نمادین دو فضا را از هم تفکیک می‌کنند؛ لباس‌هایی که بین روزمره و برساخته در رفت و آمدند و حالت‌هایی انسانی که هم پیوندی با دیگر پیکره‌ها دارند و هم پیوندی با مخاطبی که این سوی قاب ایستاده و به او می‌نگرد».

علاقه‌مندان می‌توانند از نمایش انفرادی «میزانسن» در تاریخ روز جمعه، ۵ تا ۱۹ خردادماه در «گالری نیان» به آدرس: میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان ورمزآبادی، بن‌بست ابهری و پلاک ۵ بازدید کنند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است