حسن نجفی: من اصلا اسیر سینما نیستم | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۱

حسن نجفی: من اصلا اسیر سینما نیستم

«حسن نجفی» کارگردان «آسمان هشتم» با اشاره به این که دغدغه‌هایش فرهنگی و عقیدتی است، تأکید کرد: من اصلا اسیر سینما نیستم و هیچ وقت برای سینما، فیلم نساختم...

در سومین شب «شصت سال سینمای ایران و عرض ارادت به پیشگاه امام رضا (ع)»، فیلم «آسمان هشتم» ساخته حسن نجفی به نمایش در آمد و سپس نشست پرسش و پاسخ این فیلم با حضور حسن نجفی برگزار شد و در ادامه از کارگردان فیلم تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای این نشست، حسن نجفی با اشاره به کمک‌های جمال شورجه تهیه‌کننده این فیلم گفت: اگر شورجه نبود این فیلم ساخته نمی‌شد.

نجفی تاکید کرد: سه نفر در ساخت این فیلم نقش مهمی داشتند. همسرم که این سال‌ها در کنار من بود، جمال شورجه، تهیه کننده فیلم که اگر نبود این فیلم ساخته نمی‌شد و محمد کاسبی که  درگیر بیماری است و درخواست می‌کنم برایش دعا کنید.

او ادامه داد: بعد از ده پانزده سال فیلم را دوباره دیدن برای خودم هم جالب بود.

حسن نجفی تاکید کرد: من اصلا اسیر سینما نیستم و هیچ وقت برای سینما، فیلم نساختم.

او افزود: اگر با تماشای این فیلم یک نفر دلش شکسته شود و حاجتش را بگیرد، من همه چیز خودم را از سینما گرفته‌ام و دیگر از سینما چیزی نمی‌خواهم.

نجفی با اشاره به حضورش در این برنامه و جشنواره فیلم ایثار گفت: این نشان می‌دهد امام رضا (ع) دو قبضه  آدم را طلبیده است.

کارگردان فیلم آسمان هشتم افزود : این فیلم روح بزرگی دارد . نه اینکه خودم آن را ساخته ام .من در این فیلم هیچ کاره ام و همه کاره اصلی فیلم امام رضا است .

حسن نجفی گفت: خدا نگذرد از  مسئولانی که نگذاشتند در ادامه ساخت این فیلم، درباره ائمه اطهار فیلم بسازم.

این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به علاقه بیش از حد آذربایجانی‌ها به امام رضا (ع) گفت: ارادتی که آذربایجانی‌ها به امام رضا (ع) دارند در حد رفتن به سفر حج است.

نجفی تاکید کرد: همه کسانی که به تماشای این فیلم آمده‌اند، از سوی امام رضا (ع) دعوت شدند.

حسن نجفی در ادامه صحبت‌های خود، افزود: من درباره امام رضا(ع) فیلم نساختم؛ بلکه از نقش امام رضا (ع) در تنظیم روابط انسان‌ها فیلم ساختم.

نجفی درباره مصائب فیلمبرداری در حرم امام رضا(ع) گفت: برای فیلمبرداری هیچ مشکلی نداشتم. مجید مجیدی قبل از فیلمبرداری می‌گفت دوربین بردن در حرم کار خیلی سخت  و نشدنی است اما من در حرم  سینه‌موبیل بردم. دربیمارستان رضوی هم ابتدا همکاری نمی‌کردند ولی با عنایت امام رضا (ع) این مشکل نیز حل شد.

در ادامه مراسم تقدیر از حسن نجفی با حضور حجت‌الاسلام قاسمپور قائم مقام بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع)، برگزار شد.

این برنامه توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با مشارکت حوزه هنری و همراهی فیلمخانه ملی ایران، موسسه تصویر شهر و مدرسه اسلامی هنر برگزار می‌شود.

امشب نیز فیلم «بچه زرنگ» راس ساعت ۸ شب در شهرهای مشهد، شهرری، قم و شیراز به نمایش در می‌آید و نشست پرسش و پاسخ درباره این فیلم با حضور حامد جعفری تهیه کننده فیلم، در پردیس سینمایی مهر کوهسنگی برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است