«موسی‌وشبان» پروازهمای؛ ۱۲ سال بعد از لس‌آنجلس در رشت / «داودنماینده» راوی شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۵۸

«موسی‌وشبان» پروازهمای؛ ۱۲ سال بعد از لس‌آنجلس در رشت / «داودنماینده» راوی شد

«پرواز همای» ۱۲ سال پس از اجرای اُپرت «موسی و شبان» در سالن والت دیزنی لس‌آنجلس، این اثر را در تور کنسرت‌هایش در ایران روی صحنه خواهد برد و اجرای اثر جدید خود را از دهم خرداد در تالار مرکزی شهر رشت آغاز خواهد کرد.

به گزارش صبا، پرواز همای که در سال‌های گذشته با اجرای اپرای «حلاج» به فعالیت خود در عرصه موسیقی ادامه می داد، اجرای اثر جدید خود را از شهر رشت آغاز خواهد کرد و از دهم خرداد در تالار مرکزی رشت روی صحنه خواهد رفت.

پرواز همای در نقش «چوپان»، حامد فقیهی در نقش «موسی» و داود نماینده در نقش «راوی» در این اثر هنرنمایی خواهند کرد.

اُپرت «موسی و شبان» با آهنگسازی و اشعار پرواز همای با حفظ ابیاتی از مولانا برای ارکستر بزرگ سازهای زهی و بادی چوبی و سازهای ایرانی تنظیم شده که امین غفاری این ارکستر را رهبری خواهد کرد.

نوید فرح مرزی شخصیت‌های این اُپِرِت را گریم کرده است و نوازنده‌های گروه «مستان» نیز در این اجرا «پرواز همای» را همراهی می‌کنند.

به گفته برگزارکنندگان این برنامه، اُپرت «موسیقی و شبان» به زودی در چند شهر دیگر ایران نیز روی صحنه خواهد رفت.

این اجرا برای برگزاری چند شب در تهران و محوطه باز کاخ سعدآباد نیز برنامه‌ریزی شده است که تاریخ دقیق آن به زودی و پس از کسب تمام مجوزهای لازم اطلاع رسانی خواهد شد.

«اُپِرِت» به گونه‌ای از نمایش آوازی یا اُپرای سبُک گفته می‌شود که همراه با آواز فراوان است که گفتگوی کمتری نسبت به اپرا دارد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است