دریانوردی پول‌ساز والت دیزنی | «پری دریایی کوچولو» صدرنشین جدول گیشه شد

به گزارش خبرنگار سینما صبا، تحلیل گران اقتصادی سینما پیش بینی افتتاحیه‌ای 100 میلیون دلاری برای فیلم داشتند.

اگر «پری دریایی کوچولو» 100 میلیون در سه روز نخست اکران فروش می‌کرد، تبدیل به چهارمین افتتاحیه 100 میلیون دلاری سال جاری میلادی می‌شد.

سه فیلم قبلی که موفق به چنین افتتاحیه بسیار خوبی شده‌اند، عبارتند از «برادران سوپرماریو (146 میلیون)، «نگهبانان کهکشان 3» ( 118 میلیون) و «آنت من و زنبور 2» (106 میلیون)

با این وجود، اهل فن افتتاحیه 95 میلیون دلاری «پری دریایی کوچولو» را هم به عنوان افتتاحیه‌ای 100 میلیون دلاری قبول کرده‌اند!

راب مارشال این نسخه زنده را کارگردانی کرده و بسیاری عقیده دارند او توانسته یکی از بهترین اقتباس‌های زنده از یکی از آثار کارتونی کمپانی والت دیزنی را ارائه کند. داستان فیلم درباره یک شاهزاده دریایی است که دوست دارد تبدیل به انسان شود. اختاپوس یکی از فامیل های او که در کار جادوگری است، دست به معامله‌ای خطرناک با او می‌زند. پری دریایی می‌تواند انسان شود و در ازای آن، باید صدایش را در اختیار اختاپوس بگذارد. اگر او طی یک هفته نتواند به آرزوهای خود دست پیدا کند، اختاپوس صدایش را تصاحب می‌کند.

هالی بیلی و ملیسا مک کارتی نقش آریل پری دریایی و اورسلای اختاپوس را بازی کرده‌اند که بازی شان با تحسین منتقدان همراه بوده است.

نسخه زنده «پری دریایی کوچولو» با نگاهی به نسخه کارتونی کلاسیک سال 1989 کمپانی دیزنی و با هزینه کلان 250 میلیون دلاری تهیه شده و شیوع کرونا باعث تعویق تولید و اکران آن شد و ضربه اقتصادی بدی به آن زد.

به گفته تحلیل گران اقتصادی سینما، این فیلم باید بیش از 700 میلیون دلار در جدول گیشه سینماها فروش کند تا بتواند لقب فیلمی را بگیرد که شکست تجاری نخورده است.

«پری دریایی کوچولو» زنده در حالی اکران عمومی شده که در کنار موفقیت خوب مالی تعدادی از نسخه های مشابه هم چون «شیرشاه»، «علاالدین» و «دیو و دلبر»، شاهد شکست مالی تعداد دیگری هم چون «مولان» و «دامبو» بوده است.

از آنجا که تعطیلات آخر هفته آمریکای شمالی با تعطیلی روز دوشنبه به عنوان روز مموریال همراه شده، اهل فن رقم فروش دوشنبه فیلم را هم جزو رقم فروش افتتاحیه پری دریایی کوچولو به حساب می آورند.

با احتساب فروش احتمالی روز دوشنبه، تحلیل‌گران اقتصادی سینما فروش چهار روز نخست فیلم را بین 125 تا 130 میلیون دلار برآورد کرده‌اند.

ردیف‌های دوم، سوم و چهارم جدول گیشه را «سریع و آتشی 10»، «نگهبانان کهکشان 3» و «برادران سوپرماریو» با فروش‌هایی 23، 20 و 6 میلیون دلاری اشغال کردند.