«جادوگر شهر اُز»؛ نمایشی با مخاطب وسیع

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مهدی قلعه با بیان این مطلب عنوان کرد: علت انتخاب این قصه، مخاطب وسیع آن است.

وی افزود: داستان این نمایش یک قصه‌ی معروف است که قدمت بسیار بالایی دارد. یکی از اهداف من برای انتخاب این داستان، به اجرا بردن قصه‌ای بود که هم پدر و مادرها آن را خوانده باشند و هم نسل جدید. یکی دیگر از اهداف انتخاب کردن این نمایش‌نامه دادن اعتماد به نفس به نسل کودک و نوجوان امروز است که علی‌رغم هوش بالایی که دارد، باورشان به خود کمتر است. بر اساس داستان همه‌ی انسان‌ها تمامی ویژگی‌های خوب را دارند ولی باید ویژگی‌های خود را پیدا کنند.

کارگردان نمایش «جادوگر شهر اُز» در ادامه خاطرنشان کرد: مدت زمان زیادی است که قصد دارم این نمایش را بسازم ولی ترجمه‌ی خوبی از آن پیدا نمی‌کردم تا اینکه سال گذشته در جشنواره‌ی همدان با ترجمه‌ آقای حسین فدایی‌حسین مواجه شدم.

قلعه با اشاره بر رده‌ی سنی مخاطبان این نمایش ادامه داد: در تئاتر ما اصطلاحی داریم به نام مخاطب وسیع، یعنی یک نمایش هم مخاطب کودک و نوجوان است و هم بزرگسال. نمایش جادوگر شهر اُز هم جزو همین نمایش‌هاست.

وی در پایان اظهار کرد: این تئاتر هفدهمین کار نمایشی من است، طبق تجربه‌ی این سال‌ها دریافته‌ام که کودکان و نواجوانانی که مخاطب تئاتر هستند، روابط اجتماعی و اعتماد به نفس بسیار بهتری دارند، به همین جهت از خانواده‌ها تقاضا می‌کنم حتما فرزندانشان را به تماشای تئاتر بیاورند.

یادآوری می‌شود داستان این نمایش درباره دختر بچه‌ای به اسم دورتی است که در سرزمین کانزاس زندگی می‌کند و باد و طوفان شدید خانه و خودش را به «سرزمین اُز» فرود می‌آورد. دورتی که از این اتفاق خیلی ناراحت است با راهنمایی فرشته مهربان به سمت جادوگر شهر اُز رفته تا با کمک آن بتواند به شهر کانزاس برگردد و در طول مسیر با مترسکی که مغز ندارد و هیزم‌شکنی که از حلبی درست شده و قلب ندارد و شیری که شجاعت ندارد و ترسو است همراه می‌شود و اتفاق‌های عجیبی برای دورتی می‌افتد تا این که…

نمایش «جادوگر شهر اُز» هر روز به‌جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ در سالن بوستان مرکز تولید تئاتر و تاتئر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان لاله تهران اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال به نشانی اینترنتی www.tiwall.com بلیت این نمایش را تهیه کنند و برای هماهنگی با شماره‌های ۸۸۹۶۶۱۱۹، ۰۹۰۳۴۹۹۰۲۸۵ و ۰۹۲۲۳۹۳۲۸۹۲تماس بگیرند.