انعقاد تفاهم‌نامه‌ سازمان سینمایی و استانداری هرمزگان/ «محمد علی قویدل» تجلیل شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۹
در دیدار رئیس سازمان سینمایی با استاندار هرمزگان چه گذشت؟

انعقاد تفاهم‌نامه‌ سازمان سینمایی و استانداری هرمزگان/ «محمد علی قویدل» تجلیل شد

رئیس سازمان سینمایی کشور در سفر یک روزه خود به استان هرمزگان با استاندار و جمعی از مدیران فرهنگی و اجتماعی این استان دیدار کرد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی با مهدی دوستی استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استاندار در محل سالن اجتماعات استانداری دیدار، گفتگو و تبادل نظر کرد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان با استقبال و قدردانی از حضور رئیس سازمان سینمایی و هیئت همراه به استان هرمزگان گفت: رئیس سازمان سینمایی، از سرمایه‌های جبهه فرهنگی انقلاب هستند و روحیه جهادی ایشان و تیم‌شان در رسیدگی و پیگیری مشکلات هنرمندان و سینماگران قابل تمجید است.

وی افزود: هرمزگان دارای تنوع بزرگ فرهنگی و مردمانی است که در طول تاریخ در هرمزگان موثر و تأثیرگذار بوده‌اند.

دوستی با بیان اینکه سینمای کشور قدم‌های مهمی را در حوزه سینمای استان‌ها برداشته است ادامه داد: عطف به تفاهمنامه فیمابین، ما می‌توانیم بخشی از مبالغ تسهیلات استانی را به تولیدات فرهنگی فاخر استان اختصاص دهیم. بنابراین اگر  هنرمندان طرح‌هایی برای ارائه دارند می‌توانند از بودجه استانی کمک گرفته و تسهیلاتی را به آنها اختصاص دهیم.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در بخش برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان نیز به منظور رونق فعالیت ‌ها و رشد سینمای استان به شکل مشارکتی و پنجاه درصدی، آماده همکاری هستیم.  همچنین از سازمان سینمایی تقاضا داریم  که به لحاظ نرم‌افزاری از تعدادی از جوانان استان در زمینه تولید فیلم‌های سینمایی در سطح ملی کمک گرفته شود تا برای استان نیروسازی صورت گیرد. قطعا اگر گروهی استعداد یاب  از هنرمندان استان بازدید داشته باشند از استعداد ذاتی هنرمندان این استان آگاه خواهند شد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه از تشکیل شورای هماهنگی سینمای استانی استقبال می‌کنم تاکید کرد: به بخش‌های خصوصی برای توسعه زیرساخت سینما کمک می‌کنیم و آماده همکاری مشترک برای جشنواره سینمای جوان هستیم.

وی گفت: تقاضا دارم از ظرفیت نیروهای استان هرمزگان در پروژه‌های ملی استفاده کنید.

محمد خزاعی در این برنامه ضمن تشکر از همراهی و تعامل استانداری هرمزگان در جهت توسعه سینمای استان گفت: هرمزگان جزو استان‌های پراستعداد در زمینه سینماست و قلب جوانان و سینماگرانش برای این نظام می تپد اما با توجه به کمبود امکانات، فرصت‌های کمتری در زمینه تولید و فعالیت‌های حرفه‌ای‌تر به آنها داده شده است.

وی با تاکید بر لزوم احیای سینمای استان و شناسایی و یکپارچه‌سازی ظرفیت‌ها و منابع آن افزود: این استان برغم زیرساخت های گسترده و موقعیت جغرافیایی و تاریخی استثنایی متاسفانه از نظر برخی شاخص ها در رتبه های نامطلوب قرار دارد و سینما و محصولات فرهنگی در کاش معضلات این استان می توانند نقش آفرین باشند.

رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد: پیرو احیای شورای سینما در کشور، به منظور برنامه ریزی متمرکز در جهت جهت دهی و احصاء منابع برای تقویت سینمای استان‌ شوراهای استانی را تحت «شورای هماهنگی سینمای استانی» طراحی کرده‌ایم و این طرح در استان هرمزگان نیز می‌تواند زیر نظر استاندار شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه سالن سینما یکی شاخصه‌ها و ملاک‌های توسعه فرهنگی استان است عنوان کرد: برخی شهرهای استان هرمزگان از شرایط تاسیس سینما برخوردارند و ما آماده‌ایم تا در صورت تخصیص زمین از جانب استان و حضور و مشارکت بخش‌های خصوصی در حوزه زیرساخت، برای تجهیز سالن‌ها همکاری لازم را داشته باشیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم این سفر امضای تفاهم‌نامه همکاری با استانداری در راستای گسترش فعالیت‌های سینمایی اعم از آموزش، تولید و رویداد است که در خاتمه این جلسه امضا و اجرایی خواهد شد.

خزاعی با اشاره به آغاز اجرای طرح های توسعه اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی در استان هرمزگان که با حضور مهندس دوستی استاندار محترم صورت گرفته  چشم انداز آینده حوزه فرهنگ و سینما را در این استان امیدبخش توصیف کرد.

اسماعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ در این نشست با بیان اینکه حضور معاون وزیر و و رئیس سازمان سینمایی و هیأت همراه در این وقت سال به استان هرمزگان را نشان از دغدغه‌مندی نسبت به مشکلات هنرمندان و  سینماگران استان می‌دانیم اظهار کرد: امیداوریم که با حمایت و درایتی که از  استاندار محترم هرمزگان سراغ داریم با حمایت و همکاری سازمان سینمایی کشور شاهد گشایش‌های جدی برای رشد و رونق سینمای استان باشیم.

گفتنی است: در خاتمه تفاهم‌نامه‌ای مابین رئیس سازمان سینمایی کشور و استاندار هرمزگان منعقد شد. همچنین، از خدمات بازیگر پیشکسوت فیلم و تئاتر هرمزگان محمد علی قویدل فرد تجلیل شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • فسیل
  262/217/009/790
 • شهر هرت
  64/192/119/305
 • آهنگ دو نفره
  19/367/400/500
 • کت چرمی
  14/410/164/725
 • نارگیل 2
  107,798,951,700
 • بی مادر
  5/572/502/500
 • آخرین تولد
  3/850/811/000
 • ستاره بازی
  2/470/030/000
 • هولیا
  1/589/474/500
 • هتل
  987/180/000
 • بعد از رفتن
  964/807/500
 • زنبور کارگر
  361/315/000
 • بچه زرنگ
  288/545/000
 • شماره 10
  241/765/000