نماهنگ «ای رستخیز» منتشر شد

به گزارش صبا، «فرنود الهامی» آهنگساز قطعه «ای رستخیز» درباره ساخت این اثر موسیقایی با صدای «ابوالفضل دهقان» گفت: «ای رستخیز» را سال‌ها پیش، بر اساس ملودی معروف آذری (کوچه لره) ساختم، قسمت اول از ملودی اصلی استفاده شده و قسمت‌های بعدی بر اساس آن حس و حال، ساخته شده است.

این آهنگساز و نوازنده تنبور در مورد انتخاب شعر تصنیف «ای رستخیز» گفت: انتخاب شعر «ای رستخیز ناگهان وی رحمت بی‌منتها / ای آتشی افروخته در بیشه اندیشه‌ها» هم، اولین غزل از دیوان شمس، مناجاتی عارفانه از زبان مولانا به درگاه معشوق (شمس) است‌. در این غزل، مولانا جایگاه عشق را در سینه می‌داند که جایگاه محبت در دل است و موجب آراستگی و زیبایی اندیشه می‌شود. امیدوارم نتیجه تلفیق این شعر و موسیقی بر دلِ شما دوستان گرامی بنشیند.

اعضای گروه موسیقی «ساجنار» که در خلق آهنگ «ای رستخیز» به هنرنمایی پرداختند، عبارتند از:

نوازنده تنبور، آهنگساز و سرپرست گروه: فرنود الهامی، خواننده: ابوالفضل دهقان، نوازنده کمانچه و قیچک: اصغر فلاح، نوازنده دف و بندیر: امیرحسین منشادی، سماع‌گر: حمید رضا شریفی، مشاور رسانه‌ای: منصور جهانی، ضبط صدا، میکس و مستر: مصباح قمصری، ضبط صدا: سهیل مؤمنی، فیلمبردار: علیرضا پارسائیان، اردان ایاز، استودیو کروماکی: برنا میثاقی، تدوین و موشن گرافی: پوریا شاه ابراهیمی و طراح پوستر: آویتا رحمانی.

«ابوالفضل دهقان» خواننده و مدرس آواز ایرانی، آموزش آواز را از سال 1391 نزد «غلامرضا رضایی» آغاز کرد و شیوه آواز خوانی استاد طاهرزاده را از ایشان آموخت. در این مدت، نزد اساتیدی چون «رضا شاکری» و «سهیل محمودی» زیبایی شناختی تلفیق شعر و موسیقی و همچنین دوره آواگری اپرای ملی را زیر نظر استاد «بهزاد عبدی» فرا گرفت. بعد از گذراندن دوره‌های آوازی و تئوری موسیقی آثاری چون «هوای روی تو» و «بزم عارفان» با آهنگسازی «پویا سرایی»، بازخوانی تصنیف «مینای شکسته» با آهنگسازی استاد همایون خرم و تنظیم مهدی وحدتی را منتشر کرد.

دهقان، در حال تکمیل آلبومی در ژانر موسیقی سنتی با آهنگسازی «پویا سرایی» است و تصنیف «ای رستخیز» با آهنگسازی «فرنود الهامی»؛ جدیدترین اثر این خواننده موسیقی سنتی به شمار می‌رود.

لینک دانلود نماهنگ «ای رستخیز»:

https://we.tl/t-fHSg0pL5ny