کودکان قطری کتاب‌های ایرانی می‌خوانند | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۵

کودکان قطری کتاب‌های ایرانی می‌خوانند

بیش از ۵۰ عنوان‌ کتاب‌ کودک و نوجوان ترجمه شده به زبان عربی از سوی ناشران ایرانی در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه در غرفه جمهوری اسلامی ایران عرضه شده است. 

به گزارش صبا به نقل از روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ترجمه عربی کتاب‌های «مسابقه طبخ الکفته»، «حسا المصالحه»، «الملابس الرسمیه»، «شلوبی»، «حکایه التفاحه الحمرا»، «صوره جمیله»، «الزهره رایحه»، «الدمیه المهتریه»، «الذهبی الشعر الدمیه ذات»، «البندقیات الثلاث المفقوده» و «لعبه القبو» از انتشارات به نشر در غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه از زبان فارسی به عربی ترجمه و برای مخاطبان و علاقه‌مندان به آثار ایرانی ارائه شده است.

همچنین انتشارات جمال کتاب‌های «حفله ملیئه بالمغامرات»، «غاضب جدا»، «نزهه ملیئه بالمتاعب»، «الدب الحنون»، «مدینه الازدحام والفوضی»، «انی معاتب لک یا ربی»، «الله فی هذه القصص»، «انا و امی و الغیمات»، «جنقل: خلاص الاطفال من خوف لاداعی له»، «احادیث الحیاﺓ»، «سبعون رساله قصیره من ‌النبی الی ‌الاطفال»، «مذاکرات الله»، «البیضه الذهبیه»، «ربی هلا اجبتنی؟!»، «ما اروع محمدا (ص)!»، «اربعون حدیثا و صورﺓ»، «الاریکه الذهبیه»، «انا نهج‌البلاغه»، «تفقیس الفراخ»، «فرشاﺓ اسنان میثم»، «لا تفرح الشیطان»، «الاربعون حدیثا»، «انا البلبل»، «لکل شیء حق»، «انا القرآن!»، «مذکرات الشیطان»، «حکایات فیول و نمول» و «السنجاب المشاغب» را به زبان عربی در این نمایشگاه عرضه کرده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه کتاب‌های «مدینه بلا ذکریات»، «الغزال و الطیور»، «عندما جا الربیع»، «العم نوروز»، «سر البرکه»، «الخاله نجمه والمعزی»، «اصغ الی النای» و «قصه دودﺓ القز» را برای کودکان و نوجوانان قطری عرضه کرده است.

از دیگر کتاب‌هایی که به‌ زبان عربی در این نمایشگاه عرضه شده می‌توان به کتاب‌های «وداعا راکون العجوز»، «النحله»، «فطائرالله»، «دعا الفار الصغیر»، «الفیل بیلو»، «لینالونا»، «بحثا عن الله» و «السحلیه الخضرا الصغیرﺓ» از انتشارات سایه اشاره کرد.

خانه‌ کتاب و ادبیات ایران در هفتمین حضور خود در این نمایشگاه به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان با غرفه‌ای به مساحت ۳۶ مترمربع به معرفی و عرضه ۸۰۰ عنوان کتاب از ۶۰ ناشر در موضوع‌های کودک و نوجوان، کتب نفیس، آموزش زبان‌فارسی، موضوعات قرآنی، تقریب مذاهب و… می‌پردازد.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از بیست ودوم خرداد ماه ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده و تا سی‌ویکم خرداد ماه  ۱۴۰۲ در مرکز نمایشگاه‌های شهر دوحه پذیرای علاقه‌مندان است.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است