دعوت شبکه امید به «انجمن بشقاب پرنده‌ها» | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۳

دعوت شبکه امید به «انجمن بشقاب پرنده‌ها» 

فیلم سینمایی «انجمن بشقاب پرنده‌ها» با گویندگی 23 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل سیما دوبله شد.


به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، این سینمایی در گونه ماجراجویی، علمی و تخیلی، محصول ۲۰۲۲ سوئد، قرار است از شبکه امید سیما پخش شود.

مدیر دوبله این سینمایی بهمن هاشمی است. رضا آفتابی، مهوش افشاری، آزاده اکبری، دانیال الیاسی، آرزو امیربدری، مریم جلینی، ارسلان جولائی، محمدرضا حسینیان، شراره حضرتی، مونا خجسته، محمدعلی دیباج، سیما رستگاران، شیرین روستایی، آرزو روشناس، منوچهر زنده دل، افشین زی نوری، داود شعبانی نصر، مهسا عرفانی، کوروش فهیمی، پویا فهیمی، نرگس فولادوند، اردشیر منظم و بهمن هاشمی صداپیشه‌های این فیلم سینمایی بوده‌اند.

این فیلم درباره دنیز دختری نوجوان است که سال‌ها پیش پدرش را در راه کشف بشقاپ پرنده‌ها از دست داده است. او شواهدی مبنی بر زنده بودن پدرش پیدا کرده و با کمک دوستان و همکاران قدیمی پدرش، ماجراجویی را آغاز می‌کند. در ‌انتها، او پدرش را در سیاهچاله‌ای در حال ورود به بشقاپ پرنده‌ای پیدا می‌کند اما تصمیم می‌گیرد به زمین برگردد.

این فیلم یک اثر علمی تخیلی، با موضوع بشقاپ پرنده‌ها و موجودات هوشمند فضایی است. این اثر به تلاش انسان برای کشف این پدیده می‌پردازد اما هیچ کجای اثر، تصویری از موجودات فضایی نشان داده نمی‌شود.

خط اصلی داستان، در واقع تلاش یک دختر نوجوان برای پیدا کردن پدرش است. این فیلم سینمایی به لحاظ داستانی برای مخاطبان، خصوصا دوستداران سینمای علمی و تخیلی مهیج و سرگرم کننده است و ساخت خوبی هم دارد. همچنین جلوه‌های ویژه اثر، نقش خوبی در فضاسازی ایفا کرده است.

این فیلم نامزد ۳ جایزه از جمله بهترین جلوه‌های ویژه و تدوین در جوایز سینمایی سوئد شده است.

واحد جستجوی اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل، مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته و پس از طی مراحل تایید و تخصیص (مشخص شدن شبکه پخش کننده)، نسخه اصلی را تهیه و تأمین کرده و اکنون پس از طی شدن روندهای ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله، قرار است پس از آماده سازی از شبکه‌ امید، برای مخاطبان پخش شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است