پخش نخستین قسمت «شور شیرین» در شبکه دو

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، نخستین قسمت «شور شیرین» با موضوع قصه‌های تورنتو، جمعه هفتم مهر روانه آنتن شبکه دو می‌شود. این برنامه که با محوریت موضوع حجاب و تجربه‌های پیرامون آن در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران تهیه و تولید می‌شود، در نخستین قسمت خود سفری به تورنتو داشته است.

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است که چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس‌آنجلس است.

در این قسمت از برنامه سعی شده است که مقوله حجاب در میان بانوان محجبه ایرانی ساکن تورنتو به نمایش گذاشته شود و تجربه بازخوردها و اثرات و تاثیرات حجاب در زندگی شخصی و اجتماعی آنان از منظر خودشان بیان شود. به همین دلیل از بانوان مسلمان ایرانی ساکن در شهر و یا بانوانی که به تازگی به دین اسلام مشرف شده و حجاب را به عنوان یک اصل پذیرفته‌اند، گفت‌وگو می‌شود تا خاطرات خود را در این مسیر بیان کنند.

«شور شیرین» از جدیدترین برنامه‌های گروه اجتماعی اقتصاد شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی قاسم عوض‌بیگی است که نخستین قسمت آن، جمعه هفتم مهر بعد از بخش خبری 20:30 پخش خواهد شد.