فراخوان هشتمین دوره کنگره بین‌المللی شعر ایثار | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۳۶

فراخوان هشتمین دوره کنگره بین‌المللی شعر ایثار

فراخوان هشتمین دوره کنگره بین‌المللی شعر «ایثار» با دبیری محمد کرم‌اللهی و دبیری علمی میلاد عرفا‌ن‌پور منتشر و از پوستر این رویداد رونمایی شد.

به گزارش صبا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در آیین رونمایی از این پوستر گفت: این دوره از کنگره شعر ایثار در پنج قالب کلاسیک، نو و نیمایی، سرود، ترانه و تصنیف، شعر کودک و نوجوان و منظومه (شعر بلند در همه قالب‌ها) و سه بخش اصلی، بین‌الملل و ویژه برگزار می‌شود.
سردار ابراهیم بیانی افزود: در بخش اصلی، شاعران سراسر کشور با همه زبان‌ها و گویش‌ها، در بخش بین‌الملل شاعران دیگر کشور‌ها و در بخش ویژه، شاعران خانواده شهدا و ایثارگر می‌توانند سروده‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
وی گفت: هشتمین دوره از کنگره بین‌المللی شعر ایثار در ۹ موضوع شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان، زیست شهیدانه و ایثار اجتماعی، شهدای غزه و جبهه مقاومت، شهدای امنیت، جهاد علمی و جهاد تبیین، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم، شهدای غریب، اسارت و غواص، فرهنگ شهادت و ایثار و رسالت امروز و افق آینده، مادران، همسران و همسران شهدا و جانبازان و شهدا، جانبازان و ایثارگران فارس و شهدای شاهچراغ برگزار می‌شود.
بیانی با بیان اینکه شاعران در هر بخش می‌توانند پنج سروده خود را برای رقابت در این رویداد ارسال کنند و به برگزیدگان جوایز نقدی و لوح و گواهی اعطا می‌شود، گفت: ارسال آثار از طریق سایت نوید شاهد، پست الکترونیکی issar.festival@gmail.com و شماره ۰۹۱۷۴۰۴۰۵۷۹ در پیام رسان‌های ایتا و بله امکان‌پذیر است.
اوبا بیان اینکه در بخش بین‌الملل از برگزیدگان به نحو شایسته تقدیر خواهد شد، تصریح کرد: در بخش اصلی برگزیدگان اول هر قالب شعری ۲۰ میلیون تومان، برگزیدگان دوم  ۱۴ میلیون تومان و برگزیدگان سوم هر قالب شعری ۸ میلیون تومان مورد تجلیل قرار خواهد گرفت و در بخش ویژه از چهار اثر برگزیده با هدیه ۵ میلیون تومانی تقدیر خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی هشتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار با بیان اینکه آثار برگزیده و شایسته تقدیر هشتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار در مجموعه منتخب این رویداد ادبی منتشر می‌شود، گفت: هر چه فرهنگ شهید و شهادت در کشوری بیشتر جا بیفتد و تفکر بسیجی حاکم شود، چشم طمع بیگانگان از آن دور و تهدید دشمنان کم‌اثر می‌شود.
شاعران علاقه‌مند تا پانزدهم دی‌ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند پس از نام نویسی در سایت نوید شاهد آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. تکمیل فرم و ارسال اثر به معنای پذیرش تمامی شرایط و مقررات این کنگره خواهد بود و در ارزیابی آثار، اولویت با آثاری است که در کنگره‌های مشابه برگزیده نشده باشند.اختتامیه هشتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار ۲۹ و ۳۰ بهمن‌ماه در شیراز برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000