فیلم نولان را با زیرنویس چینی دیدم | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۳
کارگردان ژاپنی «گودزیلا منهای یک» از شباهت‌های «مشهود» فیلمش با «اپنهایمر» می‌گوید:

فیلم نولان را با زیرنویس چینی دیدم

«تاکاشی یامازاکی» کارگردان «گودزیلا منهای یک» می‌گوید اکران این فیلم با «اوپنهایمر» کریستفر نولان در یک سال «بدون شک تصادفی» بوده است. فیلم نولان به نحوه خلق اولین بمب اتم می‌پردازد در حالی که فیلم یامازاکی ظهور گودزیلا پس از یک فاجعه اتمی در سال‌های جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند.

به گزارش صبا به نقل از مووی میکر، یامازاکی می‌گوید: «به نظر من تهدید سلاح هسته‌ای در حال حاضر و در سال‌های اخیر در بالاترین سطح خود نسبت به هر سال دیگری که اغلب ما زندگی کرده‌ایم بوده است. و فیلم «گودزیلا» سال ۱۹۵۴ با همان پیش‌زمینه و برآمده از جنگ جهانی دوم بود که می‌پرسید معنای توسعه این همه کلاهک‌های هسته‌ای توسط ابرقدرت‌ها چیست. من فکر می‌کنم ترس و تهدیدش بی‌تردید واقعی است، اما ارتباط بهنگامش با عناصر مضمونی مشهودند.»

داستان فیلم در اواخر دهه ۱۹۴۰ قرار داده شده وقتی که گودزیلا به ژاپن حمله پس از شکست در جنگ جهانی دوم می‌کند. در این فیلم بازیگرانی چون «ریونوسوکه کامیکی»، «مینامی هامابه»، «یوکی یامادا»، «مونه‌تابا آئوکی»، «هیده‌تاکا یوشیوکا»، «ساکورا آندو» و «کارونوسوکه ساساکی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

یامازاکی در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید چنان مشتاق دیدن «اوپنهایمر» بوده که با تأخیر در اکران آن در ژاپن به تایوان سفر کرده و آن را با زیرنویس چینی دیده است: «فکر نمی‌کنم «گودزیلا منهای یک» لزوماً واکنش مستقیم به آن است، هرچند به مضامین مشابهی می‌پردازند.»

این فیلمساز تأیید می‌کند که «گودزیلا منهای یک» با بودجه کمتر از ۱۵ میلیون دلاری تولید شده است: «اما این بودجه بر اساس استانداردهای ژاپن بسیار بالاست.»

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است