جشنواره محل بازخورد گرفتن است/ خیلی‌ها به من گفتند بهتر بود فیلم را در سکانس عروسی تمام می‌کردم | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۸
حسین نمازی کارگردان «شه سوار» در گفت‌وگو با صبا:

جشنواره محل بازخورد گرفتن است/ خیلی‌ها به من گفتند بهتر بود فیلم را در سکانس عروسی تمام می‌کردم

حسین نمازی کارگردان «شه سوار» گفت: جشنواره محل بازخورد و فیدبک گرفتن است. خیلی ها به من گفتند که بهتر است فیلم را در سکانس عروسی تمام کنم و فکر میکنم همین کار را بکنم.

حسین نمازی نویسنده و کارگردان فیلم «شه‌سوار»، در گفتوگو با خبرنگار سینماصبا، ایده اولیه فیلم را داستانی حقوقی در مورد زنی عنوان کرد که شوهرش پس از مرگ قصد داشته از بیمه پول بگیرد. او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید فیلم شما در جشنواره چقدر موفق باشد؟ گفت: واقعا نمی‌دانم. جشنواره یک هندوانه دربسته است که تا جلو نروی نمی‌دانی چه خبر است.

نمازی افزود: این فیلم اصلا کمدی نیست. نه در پروانه ساخت و نه پروانه نمایش فیلم قید نشده است که کمدی است و من هم به عنوان کارگردان چنین موضوعی را اعلام نکردم. اگر فیلمی دارای لحظات خنده‌داری باشد لزوما کمدی نیست.

کارگردان «شه سوار» ادامه داد: مشکل از سیستم ماست که ما فکر می‌کنیم هر فیلمی که چهار جا می‌خنداند کمدی نیست. کمدی قاعده دارد. ما بلک کمدی داریم، گروتسک داریم، کمدی بزن و بکوب داریم. اینها ژانرهای کمدی هستند. این کمدی نیست. هر فیلمی که جاهایی می‌خنداند کمدی نیست.

حسین نمازی در پاسخ به این که چرا فیلم را در سکانس عروسی که بسیار درخشان بود تمام نکردید گفت: من هم فکر می‌کنم که شاید فیلم را همان جا تمام بکنم زیرا جشنواره محل فیدبک گرفتن از مخاطب و تماشای فیلم است. چند نفر به من گفتند که چرا فیلم را آنجا تمام نکردید؟ من هم فکر می‌کنم شاید فیلم را همان جا تمام کنم و فقط سکانس آخر را بگذارم.

*سحر ناسوتی

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است