اختتامیه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان قم برگزار شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۸

اختتامیه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان قم برگزار شد

بخش «تجسم هنر» شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان قم به کار خود پایان داد.

به گزارش صبا و به نقل از ستاد خبری جشنواره، شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان قم، همزمان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت امام‌حسین (ع) با تجلیل از برترین هنرمندان این عرصه به کار خود پایان داد.

ابراهیم سلیمانی دبیر هنری بخش «تجسم هنر» استان قم در اختتامیه این رویداد هنری عنوان کرد: نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان «تجسم هنر» همزمان با برگزاری این رویداد هنری در تهران و سایر استانها و براساس رویکرد ملی به نمایش آثار هنرمندان تجسمی ساکن استان قم اختصاص یافت.

او افزود: در این دوره، نمایشگاهی با ۱۳۱ اثر شاخص از ۱۴هنرمند استان قم در رشته‌های طراحی و نقاشی، طراحی گرافیک (پوستر)، خوشنویسی در اقلام مختلف، تصویرگری (طراحی شخصیت، تصویرگری کتاب کودک و نوجوان، کانسپت دیزاین)، عکاسی (مجموعه‌عکس)، نگارگری (تذهیب و گل و مرغ)، مجسمه‌سازی (حجم و آثار مفهومی) و کاریکاتور برپا شد.

دبیر هنری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر استان قم ادامه داد: در برگزاری بخش تجسم هنر استان قم سعی شد به شیوه‌های نمایشگاه‌گردانی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های خلاقانه و نوآورانه توجه جدی‌تری شود. به همین منظور تمامی اقدامات در برگزاری این رویداد بر مبنای شیوه‌نامه اجرایی بخش «تجسم هنر» بود و دستاوردهای هنرهای تجسمی استان قم را ارائه کرد.

سلیمانی از برگزاری نشست‌های تخصصی در جریان برپایی نمایشگاه «تجسم هنر» خبر داد و گفت: ۶ نشست در زمینه‌هایی چون نقد و بررسی آثار عکاسی خانم‌ها مطهره سپاهی و سمیرا سرایانی، نمایه‌ای از ۵۰ سال خوشنویسی در قم، سیر تحول هنر خوشنویسی در قم، سیر تحول هنرهای تجسمی در قم و سیر تحول هنر نگارگری در استان قم با حضور استادانی چون ابراهیم سلیمانی، حجت‌الله عطایی، علی اصغر نظری حائل، ناصر طاووسی، حسن عزیزی و محسن مقدادی به طور رایگان برای علاقه‌مندان و هنرجویان برگزار شد.

او در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان قم اظهار کرد: این نمایشگاه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان قم، سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری قم و انجمن عکاسان استان در نگارخانه فرهنگ مورد بازدید علاقه‌مندان هنر قرار گرفت.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  115/938/668/000
 • بی‌بدن
  28/870/338/000
 • سال گربه
  22/546/088/000
 • آپاراتچی
  4/462/970/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  3/640/386/500
 • پرویز خان
  3/328/739/500
 • نوروز
  3/210/631/000
 • مست عشق
  3/202/755/000
 • آسمان غرب
  3/124/559/000