بازدید دانش‌آموزان هنرستان عروه‌الوثقی از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۷

بازدید دانش‌آموزان هنرستان عروه‌الوثقی از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

دانش‌آموزان هنرستان دخترانه عروة‌الوثقی با حضور در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر دیدن کردند.
به گزارش صبا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جمعی از دانش‌آموزان هنرستان دخترانه عروه‌الوثقی با حضور در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) از آثار هنرمندان حاضر در نمایشگاه فجر شانزدهم دیدن کردند.
زهرا امیری مدیر هنرستان عروه‌الوثقی که دانش‌آموزان این هنرستان را همراهی می‌کرد، درباره نمایشگاه جشنواره‌ هنرهای تجسمی فجر گفت: آثار عرضه شده در نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به لحاظ کیفیت عالی بودند. ما در هنرستان رشته‌های هنری را آموزش می‌دهیم و امروز دانش‌آموزان رشته نقاشی را به نمایشگاه آوردیم.
او افزود: خوشبختانه در هنرستان عروه‌الوثقی از هنرآموزان برجسته‌ای بهره‌مند هستیم و خوشحالیم که هنرآموز ما در رشته نقاشی در نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اثر دارد و یکی از هنرمندان مطرح کشورمان محسوب می‌شود. ما امروز دانش‌آموزان هنرستان را به نمایشگاه آوردیم تا بتوانند از آثار روی دیوار رفته الهام بگیرند؛ این نمایشگاه حتما به آن‌ها انگیزه خواهد داد تا در آینده در مسیر پیشرفت گام بردارند.
بدرالسادات قاری، هنرآموز هنرستان عروه‌الوثقی و یکی از هنرمندان رشته نقاشی است که امسال اثرش به نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر راه یافته است.
او درباره بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر و تاثیر آن بر آینده آن‌ها می‌گوید: فکر می‌کنم پس از بازدیدی که از نمایشگاه داشتیم، جهان‌بینی بچه‌ها عوض شد. گاهی تاثیر تماشای آثار هنرمندان از نزدیک با ساعت‌ها حضور در کلاس هنر قابل مقایسه نیست.
او گفت: بچه‌ها با حضور در نمایشگاه جشنواره تجسمی فجر شاخه‌های مختلف هنرهای تجسمی اعم از هنرهای مدرن و سنتی را دیدند و این تجربه خیلی برایشان جذاب بود. نمایشگاه سطح خوبی داشت و من کارها را دوست داشتم؛ در بخش گل و مرغ، خوشنویسی، نگارگری و پوستر، کارهای خیلی خوبی ارائه شده بود؛ اگر گرافیست‌ها از این نمایشگاه دیدن کنند، حتما برایشان مفید خواهد بود. البته نمایشگاه امسال قدری آثار حجمی کمتری داشت درحالی که سال‌های گذشته حجم از رشته‌هایی بود که آثار بیشتری را شامل می‌شد.
مهدیه‌ حیدریان یکی دیگر از دانش‌آموزان هنرستان عروه‌الوثقی است که در رشته نقاشی تحصیل می‌‌کند. او درباره انتخاب این رشته می‌گوید: من از بچگی به نقاشی علاقه خاصی داشتم و به خاطر همین هنرستان را انتخاب کردم. امسال برای اولین‌بار به نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی فجر آمدم و شاهد آثار زیبا و برجسته‌ای از هنرمندان رشته‌‌های مختلف بودم.
این د‌انش‌آموز درباره تاثیرپذیری از نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر می‌گوید: دیدن آثار نمایشگاه باعث شد من به عنوان دانش‌آموز رشته نقاشی بتوانم چشم‌هایم را بیشتر باز کنم و بهتر اطرافم را ببینم. من اینجا فهمیدم که هر هنرمند در اثر خود چیزی را نشان داده است که شاید در نگاه افراد مختلف برداشت‌های متفاوتی نسبت به آن وجود داشته باشد.
شقایق طهماسبی دیگر دانش‌آموز هنرستان عروه‌الوثقی است. او نیز برای اولین بار به نمایشگاه هنرهای تجسمی فجر آمده است و درباره کیفیت کارها می‌گوید: کارهایی که امروز روی دیوار دیدیم، زیبا و با کیفیت بودند و از تماشایشان لذت بردیم. تکنیک‌های مختلفی را در آثار حاضر شاهد بودیم که برای‌مان جذاب بود.
او تاکید کرد: توضیحات معلم‌مان درباره نمایشگاه باعث می‌شد که صرفا یک بازدیدکننده نباشیم؛ بلکه نکات مختلفی را درباره آثار یاد بگیریم. این بازدید یک کارگاه آموزشی برای ما بود و باعث شد نکات تازه‌ای در ذهنمان برجسته شود. امیدوارم بتوانیم از این نکات در کارهایمان بهره بگیریم و به ایده‌هایی نو برسیم.
این در پایان دانش‌آموز در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند چه زمانی به عنوان هنرمند در نمایشگاه تجسمی فجر حضور خواهد داشت، مطرح کرد: فکر می‌کنم ۱۰ سال بعد یکی از شرکت کنندگان حاضر در این نمایشگاه باشم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  115/938/668/000
 • بی‌بدن
  28/870/338/000
 • سال گربه
  22/546/088/000
 • آپاراتچی
  4/462/970/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  3/640/386/500
 • پرویز خان
  3/328/739/500
 • نوروز
  3/210/631/000
 • مست عشق
  3/202/755/000
 • آسمان غرب
  3/124/559/000