استقبال منتقدان از قسمت دوم «تل‌ماسه» | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۱۱

استقبال منتقدان از قسمت دوم «تل‌ماسه»

اکثر افرادی که در اکران اولیه «تل‌ماسه: بخش دوم» حضور داشتند، از این اثر به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی تاریخ نام بردند.

به گزارش خبرنگار سینما صبا، بالاخره پس از سه سال، از قسمت دوم «تل‌ماسه» Dune: Part two رونمایی شد و در اکران اولیه برای فعالان حوزه رسانه، این اثر مورد ستایش همگان قرار گرفت. عده‌ای حتی تا آنجایی پیش‌ رفتند که سکانس جنگی این اثر را رقیب «ارباب حلقه‌ها: دو برج» Lord of the rings the two towers خواندند!

گرگوری الوود منتقد وب‌سایت پلی‌لیست در توییتر نوشت: «قسمت دوم «تل‌ماسه» بسیار خارق‌العاده بود؛ دنی ویلینو لحظات زیبایی را خلق کرده و آستین باتلر نیز بازی خیلی خوبی ارائه داد. یذره فیلم طولانی بود و اگرچه من فردای این روز، فیلم را فراموش کردم، اما چیزی از عظمت اثر کم نمی‌کند.»
هوآی ترن بویی گزارش‌نویس وب‌سایت اینورس این فیلم را یک دستاورد بزرگ خواند و در توییتر خود اشاره داشت: «حتی از قسمت اول هم عظیم‌تر بود. دنی ویلینو در روان‌تر کردن ابهامات بخش دوم منبع اقتباس (کتاب تل‌ماسه) موفق شده و اکشن بسیار خوبی را ساخته است. لحظات جنگی تداعی‌گر «ارباب حلقه‌ها: دو برج» بود؛ زندایا ستاره فیلم است.»
استیون واینتراب منتقد وب‌سایت کولایدر گفت که جای هیچ تعجبی نداشت که او عاشق این اثر باشد. واینتراب در ادامه افزود: «موزیک متن خارق‌العاده؛ تیم بازیگری عالی؛ تنها ایرادی که فیلم دارد این بود که ایکاش کمی طولانی‌تر بود؛ فقط دو ساعت و چهل دقیقه؟ من دوست داشتم یک ساعت دیگر هم در سالن بنشینم.»
مایک رایان منتقد وب‌سایت آپراکس در اکانت شخصی خود نوشت: «قسمت اول بگیر نگیر نداشت، اما قسمت دوم عالی از کار درآمده است. این اثر یکی از بهترین‌های تاریخ ژانر علمی تخیلی بوده و دوست دارم سوار کرم‌های شنی شوم.»
برندون دیویس گزارش‌نویس وب‌سایت کامیک بوک دات کام، در توییتر اشاره داشت: «دنی ویلینو یک دستاورد بزرگ اکشن با داستان پیچیده و معنا گرا را خلق کرده است. «تل‌ماسه ۲ژ اثری محشر است که باید در بزرگ‌ترین سالن سینما آنرا دید… برخی از سکانس‌های فیلم به‌گونه‌ای مرا تحت تأثیر قرار داد که تجربه مشابه با کسانی که برای اولین بار «جنگ‌های ستاره‌ای» را در سال ۱۹۷۷ دیدند، داشتم.»
قسمت دوم «تل‌ماسه» ادامه داستان پال اتریدیز با بازی تیموثی شالامی را از سر گرفته و متحد شدن وی با خاندان فریمان را نشان می‌دهد. او به کمک این طایفه، قصد دارد تا بر امپراتوری هارکانن چیره شود. زندایا، ربکا فرگوسن، جاش برولین، دیو باتیستا، خاویر باردم، فلورنس پیو و کریستوفر واکن دیگر بازیگران این فیلم هستند.
دنی ویلینو کارگردان این فیلم در کنفرانس خبری اشاره داشت: «بنظرم این فیلم خیلی بهتر از قسمت اول از کار درآمده است؛ یک چیز زنده‌ای در فیلم‌ وجود دارد؛ رابطه بین کاراکترها… سعی کردن به عمق رابطه بین شخصیت‌ها بپردازم. نمی‌گم که قسمت دوم، بی‌نقص است، اما از محصول نهایی بسیار راضی‌ام.»
برخی از کارشناسان گیشه پیش‌بینی کرده‌اند که قسمت دوم «تل‌ماسه» بتواند اولین فیلم ۲۰۲۴ باشد که از مرز یک میلیارد دلار مجموع فروش جهانی عبور می‌کند. البته اگر این اثر از مرز هشتصد میلیون دلار هم عبور کند، می‌تواند به منزله یک موفقیت قلمداد شود. قسمت اول این فیلم در دوران کرونا همزان با پخش در پلتفرم‌های آنلاین، اکران شد و در حدود چهارصد میلیون دلار فروخت.
«تل‌ماسه: بخش دوم» از اول مارچ اکران خواهد شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است