مستند «میراث زمین» امشب روی آنتن شبکه مستند می‌رود | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۵۳

مستند «میراث زمین» امشب روی آنتن شبکه مستند می‌رود

مستند «میراث زمین» که به سفارش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور تولید شده، امشب ساعت ۲۲ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

به گزارش صبا، مستند «میراث زمین» با محوریت ژئوپارک جهانی طبس با معرفی پدیده‌های شاخص محدوده جغرافیایی طبس تولید شده، با خلق تصاویر جذاب، روایتگر تاثیر ژئوپارک‌ها بر هویت یک سرزمین با در نظر گرفتن مباحث زمین‌شناسی و آمایش سرزمینی، جامعه محلی و فرهنگ اقوام، میراث تاریخی و طبیعی و احیای آداب و رسوم فولکلور است.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا مهرانفر که سابقه فعالیت ساخت مستند در حوزه‌های گردشگری را دارد، ساعت ۲۲ امشب هشتم اسفندماه و در آستانه سال نو، با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم با گردشگری زمین‌شناسی از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

مستند «میراث زمین» با خلق تصاویر جذاب، روایتگر تاثیر ژئوپارک‌ها بر هویت یک سرزمین با در نظر گرفتن مباحث زمین‌شناسی و آمایش سرزمینی، جامعه محلی و فرهنگ اقوام، میراث تاریخی و طبیعی و احیای آداب و رسوم فولکلور است.

چندی پیش با تصویب‌نامه هیئت وزیران که توسط محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان مرجع ملی شناسایی، ظرفیت‌سنجی و تعیین ضوابط فنی محدوده و حریم ژئوپارک‌های کشور معرفی شده و آشنایی مردم با این موضوع با رویکرد فرهنگی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است