چینش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۳ تغییر نمی‌کند | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۰
باقی ماندن ترکیب ژانرمحور برای ارتقای ذائقه مخاطب

چینش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۳ تغییر نمی‌کند

در حالی که گروهی از پخش‌کنندگان و سینماداران خواستار اضافه شدن فیلم‌های کمدی بیشتری به چینش اکران نوروز۱۴۰۳ هستند، هنوز تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ و اعلام نشده است.

به گزارش صبا، تمساح خونی، بی‌بدن، آسمان غرب، پرویزخان، آپاراتچی، نوروز و ایلیا در جستجوی قهرمان هفته گذشته به عنوان فیلم‌های اکران نوروز انتخاب شدند.

پس از اعلام رسمی چینش اکران نوروز ۱۴۰۳، گروهی از کارشناسان انتقاداتی را به این ترکیب مطرح کردند و داریوش باباییان تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما در گفت‌وگو با صبا، اعلام کرد پخش‌کنندگان سینمایی درصدد هستند تا از مدیران سینمایی بخواهند تعداد فیلم‌های کمدی اکران را افزایش دهند.

این در حالی‌ست که گروه دیگری از کارشناسان عقیده دارند تداوم ترکیب‌های ژانرمحور می‌تواند در بلندمدت ذائقه مخاطبان سینما را در هر نوبت اکران ارتقا بدهد.

بر این اساس و بر اساس پیگیری‌های صبا، هنوز تغییری در چینش اکران نوروزی رخ نداده و فیلم‌های اعلام شده از دو هفته دیگر (چهارشنبه ۲۲ اسفند) روی پرده خواهند رفت.

همچنین بر اساس قاعده اعلام شده اکران دوم عید نوروز با توجه به شرایط فروش و کف فروش فیلم‌ها تعیین خواهد شد و چنانچه فیلمی طی مدت زمان مشخص شده حدنصاب لازم در جذب مخاطب را نداشته باشد مطابق با آیین‌نامه تصمیم‌گیری خواهد شد و تا سقف ۴ فیلم جدید همزمان با عید سعید فطر به روی پرده خواهند رفت بنابراین فیلم‌ها باید از تمام ظرفیت خود در بازه زمانی تعیین شده برای اکران استفاده کنند تا بیشترین جذب مخاطب را داشته باشند.

یک نظر

  • تا یکی دو سه روز مونده به اکران احتمال تعغیر وجود داره، هر سال همینطوریه، دو سال پیش سگ بند و گل به خودی دو روز مونده به اکران اضافه شد، پارسال ملاقات با جادوگر دو روز مونده به اکران حذف شد و جاش بچه های طوفان اکران شد، بین فیلمای صبحانه با زرافه ها، هفتاد سی و تگزاس ۳ قطعا یکی اضافه میشه و یکی از فیلمای انتخاب شده برای اکران نوروزی حذف میشه