استقبال سازمان بین‌المللی گردشگری از دستاورد تاریخی جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر به عربستان | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۲۱

استقبال سازمان بین‌المللی گردشگری از دستاورد تاریخی جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر به عربستان

عربستان در راستای اجرای سند چشم‌انداز استراتژیک خودش پذيراي بیش از ۱۰۰ میلیون گردشگر بوده است و این نقطه عطفی برای تبدیل شدن آن کشور به یک نیروگاه گردشگری جهانی است.

به گزارش صبا، عربستان در قالب یک دستاورد استثنایی از بیش از ۱۰۰ میلیون گردشگر استقبال کرده و این نقطه عطفی است که سازمان جهانی گردشگری وقوع‌اش را جشن گرفته است؛ این دستاورد چشمگیر که هفت سال زودتر از آنچه پیشبینی شده بود، به دست آمد، نه تنها بر مطرح شدن عربستان سعودی به عنوان یک نیروگاه جهانی گردشگری تاکید می‌کند، بلکه نقش پیشروی آن کشور را در تنوع اقتصادی و توسعه پایدار بخش گردشگری در سراسر جهان برجسته می‌کند.

در واقع اینکه عربستان توانسته است با هزینه‌ای بالغ بر ۶۷ میلیارد دلار پذیرای ۲۷ میلیون گردشگر خارجی و بیش از ۷۹ میلیون گردشگر داخلی باشد، نه تنها بخش قوی گردشگری آن کشور را به نمایش می‌گذارد، بلکه به تعهد وزارت گردشگری عربستان به دسترسی به اهداف از پیش تعیین شده، تاکید می‌کند.

داستان موفقیت عربستان از زمانی آغاز شد که مسئولان این کشور تصمیم گرفتند با ابتکار اصلاحاتی را در زمینه گردشگری انجام بدهند؛ آن‌ها کاری کردند که در سال ۲۰۲۳  تقاضا برای دریافت مجوزهای لازم برای انجام فعالیت‌های گردشگری ۳۹۰ درصد افزایش پیدا کرد و سهم گردشگری از تولید ناخالص ملی غیر نفتی با چهار درصد افزایش به بیش از هفت درصد رسید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است