حضور ۳۳۴ اثر از ۴۲ کشور در جشنواره پویانمایی تهران | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۴۴

حضور ۳۳۴ اثر از ۴۲ کشور در جشنواره پویانمایی تهران

۳۳۴ اثر از ۴۲ کشور جهان در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور دارند.

به گزارش صبا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ۳۳۴ اثر از ۴۲ کشور جهان در دو بخش مسابقه ملی و مسابقه بین‌الملل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور دارند.

در مجموع از ۱۵۵۸ اثر که از ۷۲ کشور جهان در سایت سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران ثبت‌نام کردند، ۱۳۲۸ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در پایان بر اساس رای هیات انتخاب ۳۳۴ اثر به بخش مسابقه ملی و بین‌الملل راه ‌یافتند.

از این تعداد ۱۳۹ فیلم از ایران به بخش ملی راه پیدا کردند. همچنین ۱۹۵ اثر شامل ۳۳ فیلم ایرانی و ۱۶۲ فیلم خارجی در بخش بین‌الملل به رقابت می‌پردازند.

اسامی کشورهایی که آثارشان به بخش‌ مسابقه بین‌الملل سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران راه یافته عبارت است از ایران، آرژانتین، ارمنستان، استرالیا، اتریش، بلژیک، بلغارستان، کانادا، شیلی، چین، هند، ایرلند، آمریکا، تایوان، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، اکوادور، انگلستان، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، ژاپن، مالزی، مکزیک، اسلو، لیتوانی، لهستان، اسپانیا، اسلوواکی، هلند، هنگ کنگ، پرتغال، روسیه، سنگاپور، اسلوواکی، کره جنوبی، سوییس و مجارستان.

ناهید صمدی‌امین، مسعود زین‌العابدین، امیرحسین صالحی، بهنود نکویی و حمیدرضا حافظی اعضای هیات انتخاب این دوره از جشنواره پویانمایی تهران بودند.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران همچون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه ملی و بین‌الملل، خارج از مسابقه، نمایش‌های ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی صارمی در تهران برگزار خواهد شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است