دعوت نهادهای سینمایی از مردم و هنرمندان برای شرکت در انتخابات | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۹
باید امیدوار بود به فردای بهتر

دعوت نهادهای سینمایی از مردم و هنرمندان برای شرکت در انتخابات

سازمان سینمایی، خانه سینما، بنیاد سینمایی فارابی، انجمن سینمای جوانان کشور و مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در پیام‌های جداگانه‌ای از آحاد مردم و هنرمندان برای حضور پرشور در انتخابات ۱۱ اسفند دعوت کردند.

به گزارش صبا، سازمان سینمای کشور با صدور بیانیه‌ای، از خانواده بزرگ سینمای ایران و جامعه هنری کشور دعوت کرد تا در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کنند.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

انتخابات یکی از ارکان مهم مردم سالاری دینی است و حضور مردم نیز در انتخابات برای تعیین سرنوشتشان است. به فرموده مقام معظم رهبری حضور و مشارکت در انتخابات صرفاً تکلیف نیست بلکه حق مردم است.

بی تردید، شکل‌گیری مجلسی مقتدر و فراگیر با مشارکت حداکثری مردم، ضامن استمرار و تقویت حرکت بالنده و تمدن ساز انقلاب اسلامی و نیز، باعث پویایی و رشد فرهنگ عمومی جامعه است.

تجربه نشان داده است که با حضور تاثیرگذار مردم در مقاطع حساس تاریخ انقلابی اسلامی همواره تیر دشمنان این ملت و سرزمین به خطا رفته و هم از این روست که اکنون و در آستانه این انتخابات سرنوشت‌ساز، شاهدیم که دشمنان قسم‌خورده ملت بزرگ ایران اسلامی، برای کاهش مشارکت مردم در این انتخابات و تضعیف جایگاه مردمی نظام، هجمه های تبلیغاتی بی‌سابقه‌ای را در سطح جهانی و فراتر از گعده های اپوزیسیونی و دست و پا زدن های رسانه ای تدارک دیده‌اند و بی‌شک، در چنین شرایطی مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات؛ علاوه بر آن که باعث افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود؛ بسترساز ادامه مسیر رو به رشد و پیشرفت کشور و خنثی‌ساز توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل خواهد شد.

در این راستا، به طور قطع، حضور حداکثری مردم و به‌ویژه هنرمندان، سینماگران و اصحاب فرهنگ و هنر به‌عنوان بخش نخبگانی و مرجع طیف های مختلف جامعه در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر به جهان و جهانیان ثابت خواهد کرد نظام جمهوری اسلامی ‌به عنوان مطالبه و آرمان جامعه مترقی ایران، با حمایت و پشتیبانی خود مردم تداوم یافته است.

سازمان سینمایی ضمن قدردانی از خانواده بزرگ سینمای ایران که همواره، در بزنگاه ها و لحظات تاریخ ساز این مرز و بوم در کنار ملت سلحشور و همیشه در صحنه نقش آفرین بوده از همه هنرمندان و سینماگران کشور دعوت می نماید تا این بار نیز. ضمن لبیک به فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با گرامیداشت نام و یاد شهیدان سرافراز، در انتخابات یازدهم اسفند ماه نیز‌، همانند دوره‌های پیشین انتخابات، با حضور پرشور در حوزه‌های رأی‌گیری و شرکت در تعیین آینده و سرنوشت خود، حضور یابند.

بر این باوریم شکل گیری مجلسی آگاه، جسور، انقلابی، قدرتمند و فرهنگ دوست به گسترش رونق و رفاه عمومی و ارتقای معیشت و اشتغال جامعه، توسعه و آبادانی کشور، بالندگی و رشد فرهنگ و هنر و عزت و اقتدار ملی منجر خواهد شد.

در پیام هیئت مدیره خانه سینما آمده است:

باید امیدوار بود به فردای بهتر.

صداقت و شجاعت در اندیشه، بیان و رفتار، خواست مردم از نمایندگان است.
با مردم صادق باشید و صادق بمانید.

بنیاد سینمایی فارابی نیز در پیامی حضور پرشور  آحاد مردم، هنرمندان و سینماگران در انتخابات ۱۱ اسفند را نماد قدرت ملی و شور عشق به وطن دانست و از تمامی هنرمندان و دست اندرکاران عرصه سینمای ایران خواست تا با حضور فعال خود پای صندوق‌های رای، همدلی و اقتدار ملی را یکبار دیگر به نمایش بگذارند.
متن پیام بنیاد سینمایی فارابی به این شرح است:
یازدهم اسفند ماه فصل تازه‌ای در نقش آفرینی در سرنوشت ملی رقم خواهد خورد، حضور حداکثری آحاد مردم و به ویژه هنرمندان و دست اندرکاران شریف سینمای ایران، بار دیگر همدلی و اقتدار ملی را به تصویر خواهد کشید.
بنیاد سینمایی فارابی همراه و همگام با ملت عزیز ایران و سینماگران عزیز برای شکل‌گیری مجلس قوی و مردمی، انتخاب بهترین و شایسته‌ترین نمایندگان را پشتوانه قانون‌گذاری صحیح برای پیشرفت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری  کشور می‌داند و از سینماگران گرامی دعوت می‌نماید در کنار شور انتخاباتی آحاد مردم، به عشق ایران، در تثبیت قدرت ملی مثل همیشه سهیم باشیم.

همچنین انجمن سینمای جوانان ایران از آحاد مردم برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت کرد و در اطلاعیه‌ای عنوان کرد:

انتخابات ثمره ارزشمند انقلاب اسلامی است که می تواند ضامن جمهوریت و اسلامیت کشور باشد. صندوق رأی گذرگاهی است که ملت می تواند از طریق آن سرنوشت خود را به سمت بهبود هموار نماید و حضور اکثریت مردم پای صندوق های رأی پشتوانه اقتدار ایران است.
انجمن سینمای جوانان ایران این حضور مردم را که معنای قدرت ملی است و پشتوانه امنیت ملی ایرانیان خواهد بود را ارج می نهد و از آحاد ملت برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت به عمل می آورد.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بیانیه‌ای هنرمندان را به حضور در انتخابات ۱۱ اسفندماه دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: در آستانه یک انتخاب دیگر، برای سرافرازی ایران عزیز و ساختن جامعه‌ای شایسته، پای صندوق‌های رای خواهیم رفت. انتخاب شایستگان، مسیر پیشرفت و آبادانی ایران فردا را هموار خواهد کرد.

فردا جمعه ۱۱ اسفندماه همراه همه مردم ایران، هنرمندان، سینماگران و خانواده سینمای مستند، پای صندوق‌های رای خواهیم رفت و فرصت انتخاب اصلح را از دست نخواهیم داد.

سازمان هنری رسانه‌ای اوج در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی از جدیدترین دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با جمله‌ای از شهید بهشتی با عنوان «مراقب باشید آدم‌های قالتاق را در این دستگاه پیچیده راه ندهید» رونمایی کرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است