بهره‌گیری از گیمیفیکیشن برای یک آسیب‌شناسی / ایلیای دو ساخته می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۰
علی موسوی‌نژاد در گفتگو با صبا:

بهره‌گیری از گیمیفیکیشن برای یک آسیب‌شناسی / ایلیای دو ساخته می‌شود

سید علی موسوی نژاد کارگردان «ایلیا، جستجوی قهرمان» در آغاز اکران نوروزی این اثر گفت: دغدغه‌ای در حوزه آسیب‌شناسی بازی‌های کامپیوتری روی کودک و نوجوان داشتم که در سینمای ما به آن پرداخته نمی‌شد و این موضوع ایده ساخت ایلیا را رقم زد.

سیدعلی موسوی‌نژاد کارگردان فیلم رئال-انیمیشن «ایلیا، جستجوی قهرمان» در گفتگو با خبرنگار سینما صبا به مناسبت آغاز اکران نوروزی این اثر در خصوص ایده ساخت آن، گفت: دغدغه من در حوزه آسیب‌شناسی بازی‌های کامپیوتری و پرداخته نشدن به آن در سینمای ما ایده ساخت فیلم را رقم زد. حوزه کودک نوجوان حیاتی و مهم است و نیاز به رسیدگی دارد.

او درباره رده بندی سنی مخاطبان این فیلم گفت: مخاطب این اثر رده بندی سنی کودک و نوجوان است اما ما پس از استقبال این اثر توسط بزرگسالان در جشنواره کودک و نوجوان غافلگیر شدیم. پس از حدود بیست اکران آزمایشی، از طیف‌های مختلف مخاطب داشتیم و به نظر من می‌توان ایر اثر را به عنوان یک فیلم خانوادگی مطرح کرد.

موسوی‌نژاد یکی از دلیل‌های شکل‌گیری موقعیت‌های کمیک و مفرح را تجربه هجده ساله خود در حوزه کودک و نوجوان دانست و در ادامه افزود: فیلمی که روی فیلمنامه آن کار شود، از فیلم‌های دیگر متمایز است. تجربه من در حوزه‌های روانشناختی و درام پردازی در حوزه کودک، محیط جذاب و بکر موضوع بازی‌ها، درگیر بودن روزمره کودکان با مساله فیلم از دیگر دلایل جذاب و مفرح بودن این اثر برای مخاطبان بود.

او در پاسخ به سوال به کارگیری تعلیق (بازی با احساسات مخاطب) یا برانگیختن کنجکاوی‌ (بازی با افکار او) گفت: از هر دو به ویژه از گیمیفیکیشن یا Gamification (بازی آفرینی) استفاده کردیم تا مخاطب با علاقمندی مساِئل را به صورت معما حل بکند. تعلیق عنصر مهمی در سینماست که نادیده گرفته می‌شود که اگر از آن درست استفاده کنیم، می‌تواتیم با هزینه کم و جذابیت بالا بهترین فیلم‌ها را بسازیم.

این کارگران گفت: فیلم ما سه خط تعلیق دارد که از ابتدا تا انتها به صورت موازی پیش می‌روند و در لحظه‌ای که یکی از خط‌های تعلیق ما بارگذاری اطلاعات صحیح به صد می‌رسد شاهد هیجان کودکان و دست زدن آنها در سالن سینما بودیم که نشان دهنده درگیر شدن ذهنشان از طریق تعلیق است. دو تعلیق دیگر در هم دنیای بازی و واقعی داشتیم که هر سه باهم به فیلم کمک کرد.

موسوی‌نژاد در خصوص پروژه‌های آینده خود گفت: با کمک خدا ایلیا در جستجوی قهرمان دو را خواهیم ساخت و منتظر بازخورد اکران آن هستیم.

فیلم سینمایی «ایلیا؛ جستجوی قهرمان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سید علی موسوی‌نژاد داستان آرش یکی از چهار گیمر برتر جهان است که وارد یک بازی آنلاین عجیب شده است. خانواده‌ آرش تلاش می‌کنند او را از خطرات این بازی حفظ کنند ولی توطئه بزرگتری در پیش است …

حامد عزیزی، علی زکریایی، بهار نوحیان، محمد جهانپا، مبین عطاری، زینب برات‌زاده، آرمین مرگان، سلنا گلزاری، جواد عبدی، حسین صانعی، عباس توحیدی، مهدی طاهری و مرتضی عطار از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«ایلیا؛ جستجوی قهرمان» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سید علی موسوی‌نژاد، نامزد بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین جلوه‌های ویژه و برنده جایزه ویژه هیئت داوران سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شده و لوح افتخار دستاورد هنری بخش فیلم‌های داستانی بلند چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار را کسب کرده است. این فیلم توسط استدیو سینمایی تصویر روشن خراسان و موسسه سینمایی قم تولید شده است.

 

دل‌آرا ودودی

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  115/938/668/000
 • بی‌بدن
  28/870/338/000
 • سال گربه
  22/546/088/000
 • آپاراتچی
  4/462/970/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  3/640/386/500
 • پرویز خان
  3/328/739/500
 • نوروز
  3/210/631/000
 • مست عشق
  3/202/755/000
 • آسمان غرب
  3/124/559/000