برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۷

برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها

عیدی شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، کودک، امید، افق، سلامت و فراتر در ایام نوروز، سبدی رنگارنگ از فیلم‌های جدید برای مخاطبان خود است.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «زاده شده برای پرواز»، «سوییپِر»، «در مسیر بوستون»، «رادیکال»، «بی نظیر»، «سریع و خشن ۱۰»، «هانیبال بروکس»، «مصادره»، «جاماندگان»، «اکولایزر ۳»، «پنگوئن ببری ۳ ـ قهرمانان جنگل»، «فیل شعبده باز»، «یک روز عالی»، «خانواده بی نظیر ۲» و «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»؛ در روز جمعه ۳ فروردین ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

**** شبکه یک سیما

فیلم سینمایی جدید «زاده شده برای پرواز» به کارگردانی «لیو شیائوشی»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۳:۴۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم با بازی ییبو وانگ، جون هو، شی یو و دونگیو ژو؛ در مورد یک تیم عملیات ویژه به سرپرستی خلبانانی زبده است که به آن‌ها دستور آزمایش جت‌های جنگنده جدید داده می‌شود، اما در طول این پرواز آزمایشی شجاعت و توانایی‌های این افراد به چالش کشیده می‌شود.

**** شبکه دو سیما

فیلم سینمایی جدید «سوییپِر» به کارگردانی «امین شجاعی»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۰۹:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم درباره رضا بازیکن تیم فوتسال نوجوانان یکی از شهرستان‌های استان کرمان است که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های ورزشی، تیمشان از بین می‌رود. در همین ایام مشکلی برای برادر یکی از دوستانش که کشاورز است، پیش می‌آید. رضا با کمک هم‌تیمی‌های خود تلاش می‌کنند تا چالش به وجود آمده را حل کند اما …

زنده یاد علی سلیمانی، عزت‌الله رمضانی، علی‌محمد رادمنش، صالح شجاعی، پارسا کاربخش، مهرشاد قادری و یاسین علیزاده در فیلم سینمایی «سوییپِر» بازی کرده‌اند.

**** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی جدید «در مسیر بوستون» به کارگردانی «کانگ جه گیو»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۴:۰۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی بی سونگ وو، ایم شی‌وان، ها جونگ وو و کیم سانگ هو آمده است: «بعد از فروکش کردن آتش جنگ جهانی دوم، کره جنوبی به اشغال آمریکا درآمده و تیم‌های ورزشی کره سال‌ها است به دلیل جنگ از هم پاشیده است.

دو تن از قهرمان‌های دوی ماراتن کره تصمیم می‌گیرند با پیدا کردن بچه‌های مستعد تیم دوی ماراتن کره را تشکیل دهند تا بتوانند در المپیک بعدی شرکت کنند. این دو قهرمان کره‌ای سال‌ها پیش مجبور شده‌اند در المپیک با پرچم ژاپن بدوند و با وجودی که قهرمان شده‌اند اما افتخار این قهرمانی به نام ژاپن ثبت شده چون در آن زمان کره تحت اشغال ژاپن بوده است. حالا نیز کره تحت اشغال آمریکا قرار دارد، اما آنها می‌خواهند هر طور شده در المپیک بعدی با نام کره شرکت کنند. اما آنها باید قبل از المپیک در یک مسابقه بین‌المللی رقابت کنند تا سهمیه المپیک را به دست بیاورند. لذا قرار می‌شود تیمی را به مسابقات بوستون در آمریکا اعزام کنند. دولت نظامی آمریکا در کره با تشکیل این تیم موافقت می‌کند اما برای اعزام به آمریکا باید پول زیادی را به عنوان ضمانت به آمریکا بدهند. آنها چنین پولی ندارند و هر کاری می‌کنند آمریکایی‌ها قبول نمی‌کنند تا این تیم بدون پرداخت پول به مسابقات بوستون اعزام شود و …».

**** شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی جدید «رادیکال» به کارگردانی «کریستوفر زالا»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی جنیفر ترژو، دانیل حداد و اوجنیو دربز آمده است: «در ماتاموروس شهری مرزی در مکزیک، مدرسه ابتدایی وجود دارد به نام خوزه اوربینا که تنها نقطه امن دانش آموزان در منطقه‌ای فقیرنشین و پر از جنایت است، ورود معلمی جدید به نام سرجیو، تغییرات اساسی در زندگی دانش آموزان کلاس ایجاد می‌کند. این معلم روشی جدید برای آموزش دارد و به دانش آموزان یاد می‌دهد مسائل را تجزیه کرده و راه حلی برای آن بیابند و … ».

**** شبکه تهران سیما

انیمیشن سینمایی جدید «بی نظیر» به کارگردانی «راسموس آ. سیورسن»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۰۹:۰۰ از شبکه تهران پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: «هدویگ دختری است که پدرش ابر قهرمان شهر است و همیشه بهترین کارها را برای شهر و مردمش انجام داده است و مردم برایش یک مجسمه یادبود ساخته‌اند. پدر باید بازنشسته شود، او هدویگ را مناسب جانشینی‌اش ندانسته و می‌خواهد که آدریان پسر عموی هدویگ را آموزش دهد. هدویگ تمام تلاشش را می‌کند که … ».

فیلم سینمایی جدید «سریع و خشن ۱۰» به کارگردانی «اف گری گری»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم با بازی جیسون استاتهام، دواین جانسون و جوردانا بروستر آمده است: «هرمان ریس رییس بزرگ مواد مخدر از پسرش دانته می‌خواهد که دومینیک تورتو را تا می‌تواند عذاب دهد چون او باعث از بین رفتن سرمایه او شده است. دومینیک و دوستش به بانک هرمان ریس وارد شده و گاوصندوق غول آسای او را با خود می‌برند و این باعث می‌شود که دانته و افرادش به دنبال دومینیک باشند. آنها بارها و بارها با هم درگیری پیدا می‌کنند و هر بار دومینیک موفق می‌شود که دانته را شکست دهد ولی …»

**** شبکه نمایش

فیلم سینمایی «هانیبال بروکس» به کارگردانی «مایکل وینر»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۰۱:۰۰ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی الیور رید، مایکل جی. پولارد و ولفگانگ پرایس خواهیم دید: «بروکس، زندانی جنگی انگلیسی در آلمان، برای کار اجباری به باغ وحشی محلی فرستاده می‌شود. او به فیلی به‌نام لوسی علاقه‌مند می‌شود. تا این‌که مسئول نگه‌داری لوسی در بمباران هوائی به قتل می‌رسد. بروکس همراه یک نازی به‌نام کورت، دختر آشپزی لهستانی به‌نام ورونیا و محافظی به‌نام ویلی می‌کوشد تا لوسی را به باغ‌وحش امنی منتقل کنند اما …م.

فیلم سینمایی «مصادره» به کارگردانی «مهران احمدی»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان فیلم از دهه ۵۰ آغاز می شود و داستان یک ساواکی به نام اسماعیل یارجانلو است که درگیر ماجراهایی می شود. او که کارمند ساواک است با خرید بلیت بخت آزمایی برنده اعانه ملی می‌شود و…

رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، مزدک میرعابدینی، میرطاهر مظلومی، هادی کاظمی و مهران احمدی در فیلم سینمایی «مصادره» به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی جدید «جاماندگان» به کارگردانی «الکساندر پین»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم با بازی پل جیاماتی، دومینیک سسا و داواین جوی راندولف؛ درباره پل هونهام معلم با سابقه یک دبیرستان شبانه روزی پسرانه است. او بسیار سخت گیر است و در روزهای پایانی سال دانش آموزان را مجبور می‌کند برای آزمون آماده شوند. در تعطیلات سال نو از آنجا که پل مجرد است در کنار مری خدمتکار مدرسه برای مراقبت از بچه‌هایی که تعطیلات نمی‌روند در مدرسه می‌مانند. از طرفی برنامه سفر یکی از دانش آموزان به نام انگوس کنسل و او هم به ناچار در مدرسه می‌ماند و … .

فیلم سینمایی جدید «اکولایزر ۳» به کارگردانی «آنتونی فوکا»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی داکوتا فانینگ، دنزل واشنگتن و اوجنیو ماستراندره خواهیم دید: «رابرت مک کال خود را در خانه خود در جنوب ایتالیا می‌بیند اما متوجه می‌شود که دوستانش تحت کنترل رؤسای جنایی محلی هستند و …».

**** شبکه کودک

فیلم سینمایی جدید «پنگوئن ببری ۳ ـ قهرمانان جنگل» به کارگردانی «لوران برو، یانیک مولن و بنویت سامویل»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۴:۰۰ از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: «عده‌ای سگ آبی بدجنس جنگل سبز حیوانات را با گَردی صورتی می‌پوشاندند. اهالی جنگل با دیدن گرد به یاد می‌آورند که سال‌ها قبل یک نابغه به نام آلبرت این گرد را اختراع کرده و خاصیت گرد این است که در اثر برخورد با آب منفجر می‌شود. یک ماه دیگر فصل بارندگی آغاز می‌شود و جنگل در خطر جدی قرار دارد. گروه قهرمانان جنگل تصمیم می‌گیرند آلبرت را پیدا کرده و از او چاره جویی کنند. این در حالی است که عده‌ای از ماموران سگ آبی دائم برای آنها ایجاد مشکل می‌کنند. آنها بالاخره موفق به پیدا کردن آلبرت می‌شوند و …».

**** شبکه امید

انیمیشن سینمایی جدید «فیل شعبده باز» به کارگردانی «وندی راجرز»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۷:۰۰ از شبکه امید پخش خواهد شد. این انیمیشن درباره پسری به نام پیتر است که به دنبال یافتن خواهر گمشده خود، ادل است. پیتر با یک فالگیر روبرو شده و تلاش می‌کند متوجه شود آیا خواهرش هنوز زنده است یا خیر. فالگیر به او می‌گوید که فیل را دنبال کن. حال پیتر برای یافتن پاسخ سوال خود ابتدا باید یک فیل مرموز را پیدا کند. پس از پیدا کردن فیل، پادشاه که فیل را اسیر کرده است از پیتر نوجوان می‌خواهد سه کار غیرممکن انجام دهد تا فیل را به او بدهد و …

**** شبکه افق

فیلم سینمایی جدید «یک روز عالی» به کارگردانی «فرناندو لئون د آرانوا»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۳:۰۰ از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی اولگا کوریلنکو، بنیسیو دل تورو، تیم رابینز، میلانی تیری و سرژی لوپس خواهید دید: «منطقه‌ای دور افتاده در شبه جزیره بالکان درگیر جنگ و اقدامات مسلحانه است. گروهی از امدادگران یک سازمان مردمی به نام کمک در آن سوی مرزها برای حل بحران وارد آنجا شده و در حال کمک به مردم هستند. در یکی از اقدام‌ها آنها سعی دارند مشکل کمبود آب آشامیدنی در دهکده‌ای را حل کنند. آنها در تلاش هستند تا جسد مردی را که در چاه آب افتاده را پیش از آن که جسد آب آشامیدنی را بر ای ساکنین روستا آلوده کند را بیرون بکشند اما طناب آنها پاره م‌ شود و …».

**** شبکه سلامت (زیرنویس ویژه ناشنوایان)   

فیلم سینمایی «خانواده بی نظیر ۲» به کارگردانی «یوجی یامادا»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۱۲:۳۰ با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود. این فیلم با بازی نی یان، دا یینگ و لورِن رِن در مورد زنی است که پس از ۵۰ سال زندگی مشترک در ۵۰ امین سالگرد ازدواجشان درخواست طلاق می‌دهد و همین موضوع تمام خانواده پر سر و صدایشان به تکاپو می‌اندازد. پس از مشکلات و دعواهای بسیار بین بچه‌ها، پدر راهی بیمارستان می‌شود اما پس از مرخصی از همسرش عذر خواهی کرده و دل او را به دست می‌آورد که … .

**** شبکه فراتر (۴k)

فیلم سینمایی «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها» به کارگردانی «دیوید یتس»، جمعه ۳ فروردین ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه فراتر پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی ادی ردمین، کاترین واترستون، دن فوگلر، آلیسون سودول، ازرا میلر، سامانتا مورتون، جان ویت، کارمن اجوجو، ران پرلمن و کالین فارل خواهیم دید: «در دنیای جادو و جادوگری، همان جایی که هری پاتر و آلبوس دامبلدور بعدها با لرد ولدمورت می‌جنگند، نیوت اسکمندر متخصص حیوانات شگفت انگیز در سال ۱۹۲۶ در شهر بزرگ نیویورک از قطار پیاده می‌شود و درگیر قصه‌ای پر از جادو و حادثه می‌شود…».

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  156/408/280/250
 • مست عشق
  102/079/314/500
 • تگزاس۳
  81/555/738/000
 • سال گربه
  56/212/342/500
 • بی بدن
  43/849/169/500
 • خجالت‌نکش۲
  16/981/382/000
 • آسمان غرب
  9/909/002/500
 • ایلیا‌جست‌وجوی‌قهرمان
  7/249/672/000
 • آپاراتچی
  5/723/492/500
 • نوروز
  3/806/720/500
 • پرویزخان
  3/382/914/500
 • قلهک
  3/151/082/500
 • عطرآلود
  1/922/832/500
 • نیلگون
  492/385/000
 • آبی روشن
  274/390/000
 • تاوان
  181/230/000
 • کوچه‌ژاپنی‌ها
  21/425/000