موسیقی اصیل ایرانی دیگر نمی‌تواند فعالیت مستقل داشته باشد/ اوضاع نامناسب موسیقی دستگاهی | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۱
حسین علیشاپور در گفت‌‌وگو با صبا:

موسیقی اصیل ایرانی دیگر نمی‌تواند فعالیت مستقل داشته باشد/ اوضاع نامناسب موسیقی دستگاهی

حسین علیشاپور می‌گوید این روزها مشغول ضبط چندین پروژه آوازی به‌صورت سینگل هستم  که به تدریج در فضای عموم منتشر خواهد شد، این کارها در آینده بعد از مهیا شدن شرایط به صورت سلسله کنسرت‌ها برگزار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی صبا، حسین علیشاپور خواننده موسیقی ایرانی درباره فعالیت‌های خود در سال جدید توضیح داد: از آنجایی که شرایط را برای اجرا در حوزه موسیقی ایرانی مناسب ندیده و نمی‌بینم در نتیجه در حوزه اجرای زنده فعلا فعالیتی ندارم و آخرین برنامه صحنه‌ای مربوط به مردادماه سال ۱۴۰۱ با ارکستر ملی گیلان است.

او ادامه داد: این روزها مشغول ضبط چندین پروژه آوازی به‌صورت سینگل هستم که به تدریج در فضای عموم منتشر خواهد شد، این کارها در آینده بعد از مهیا شدن شرایط به‌صورت سلسله کنسرت‌ها برگزار خواهند شد.

علیشاپور همچنین گفت: درباره وضعیت موسیقی باید بگویم گرچه برخی با زحمت و به‌صورت معدود هنوز سنگر را حفظ کرده و به صحنه می‌روند اما موسیقی دستگاهی اوضاع و احوال مناسبی ندارد و در حوزه اجرا معتقدم که موسیقی اصیل ایرانی دیگر نمی‌تواند به خودی خود فعالیت مستقل داشته باشد . به نظر من موسیقی اصیل ایرانی به جهت تولید و نشر و اجرای زنده نیازمند حمایت دولتی در حوزه عمومی است و امیدوارم شرایط از چیزی که هست بهتر پیش برود، البته زحمت‌های در این مسیر کشیده می‌شوند اما نیازمند کار پایه‌ای و یک برنامه‌ریزی مفصل‌تر است.

این خواننده اضافه کرد: از گذشته دو آلبوم با صدای بنده هنوز به انتشار نرسیده که شامل «کیومرس نامه» مرتبط با سیامک شاهنامه ساخته مسیح تحویلداری با روایت دکتر میرجلال الدین کزازی است، دیگر اثر بنده که چندین سال پیش ضبط آن صورت گرفته از  ساخته‌های اصغر محمدی و در دستگاه سه گاه اجرا شده و امیدوارم هر دو منتشر و شنیده شوند اما فعلا  باتوجه به دلایلی که توضیح دادم قصد خواندن هیچ آلبومی را ندارم.

مینا آتشی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است