میز تیتر صبا | «گربه» و «خجالت نکش۲» را گزینه اکران عیدفطر کردند! | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۲۳

میز تیتر صبا | «گربه» و «خجالت نکش۲» را گزینه اکران عیدفطر کردند!

دو فیلم «گربه» ساخته مصطفی تقی‌زاده و «خجالت نکش۲» ساخته رضا مقصودی در راه اکران عیدفطر قرار دارند و این در حالی است که روند فروش فیلم‌های غیرکمدی در ده روز اول سال، رو به جلو بوده است.

به گزارش صبا، در ده روز ابتدای سال همه فیلم‌های اکران نوروز حداقل بالاتر از یک میلیارد فروخته‌اند [یک فیلم یک میلیاردی، دو فیلم در آستانه دو میلیاردی شدن، دو فیلم در آستانه سه میلیاردی شدن، یک فیلم دوازده میلیاردی و یک فیلم نزدیک به هفتاد میلیاردی]. با روند فعلی، این هفت فیلم حداقل تا پایان فروردین بدون اضافه شدن فیلم‌های جدید و به هم خوردن سانس‌ها می‌توانند تماشاگر بیشتری را هم جذب کنند [در مقام مقایسه، سال پیش جز فسیل رکوردشکن، کل فروش غریب و عروس خیابان فرشته به ده میلیارد و بچه‌های طوفان به ۳۰ میلیون تومان رسید!] اما امسال به جز رکوردشکنی کمدی تمساح خونی و فروش بالای ده میلیارد فیلم اجتماعی بی‌بدن در ده روز، روند فروش باقی فیلم‌ها هم نسبتا مطلوب و رو به جلو است. با این وصف روزنامه سینما این اکران را بی رونق دانسته و خبر از اکران دو فیلم کمدی «گربه» ساخته مصطفی تقی‌زاده [سازنده فیلم زرد و سریال حرفه‌ای] و «خجالت نکش۲» ساخته رضا مقصودی در اکران عیدفطر داده که قطعا باعث توقف جذب مخاطب نسبی فیلم‌های غیرکمدی خواهد شد و بعید است سازمان سینمایی و شورای صنفی اکران که می‌توانند با تدبیر، هم جلوی فیلمسوزی‌های مرسوم این سال ها را بگیرند و هم به قیمت جلوگیری از اکران ولنگار فیلم کمدی در هر فصل اکران، ذائقه‌سازی کنند، باردیگر تن به این فرمول بدهند…
٭٭٭ بانی فیلم نوشت: جشنواره هفتادوهفتم کن با یک فیلم کمدی فرانسوی به نام «دومین اکت» یا (صحنه دوم) ساخته کونتین دوپیو ، کار خود را آغاز می‌کند. دوپیو از کارگردانان مردم پسند با مایه‌های هنری در فرانسه است که محبوبیتی هم در نزد منتقدین و هم تماشاگران دارد. او سناریست، کارگردان و موزیسین هم هست.«دومین اکت» که اولین نمایش جهانی خود را در کن روز ۱۴ ماه می خواهد داشت، در بخش خارج از مسابقه به نمایش در می‌آید. قرار است این فیلم همزمان در سینماهای فرانسه هم اکران شود.
٭٭٭ سینمااعتماد به نقل از فرهاد توحیدی نوشت: در جریان هستید که  بنا بود جشن خانه سینما را بعد از چند سال تعطیلی برگزار کنیم. من هم با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته در جشنواره فجر افتاد و تحلیلی که داشتم از اتفاقاتی که در سال جاری خواهد افتاد، تصورم این بود که مرجعیت جشن خانه سینما منتقل خواهد شد. جشن خانه سینما همواره در مقابل جشنواره فجر از بحران اهمیت رنج می‌برد. اما ما واردش شدیم و معلوم شد صنوف اصلی مشکل دارند و شاید این نقد به هیات‌مدیره خانه سینما برمی‌گشت که قبل از اینکه از مهم‌ترین صنوف خانه سینما نظرخواهی کند که آیا موافق برگزاری جشن هستند یا نه اقدام کرد.

٭٭٭ فیلم‌نیوز نوشت: کیارش اسدی زاده با اشاره به اینکه آمادگی ساخت فصل دوم «دفتر یادداشت» وجود دارد، گفت: «در فیلمنامه اولیه کاشت‌های لازم برای فصل دوم گذاشته شده و مخاطب قطعاً آن کاشت‌ها را دیده‌است و حتی قبل از شروع فیلمبرداری فصل اول کلیت طرح فصل دوم در ذهن این مثلث فکری اصلی قصه شکل گرفته است. با این حال در حال حاضر پلتفرم تصمیمی برای این موضوع نگرفته و من نمی‌توانم به طور قطعی بگویم که این سریال فصل دومی دارد یا خیر. در مجموع باید گفت «دفتر یادداشت» برای من آنقدر قابل احترام است که برایم مهم است هر چیزی که به صلاح این سریال است اتفاق بیفتد.» سریال «دفتر یادداشت» سومین تجربه کیارش اسدی‌زاده در زمینه ساخت سریال خانگی است. پخش این سریال در سال ۱۴۰۲ آغاز شد و بعد از انتشار آن بعد از پخش ۱۵ قسمت به پایان رسید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000