در اختتامیه چهره سال هنر انقلاب اسلامی ۱۴۰۲ چه گذشت؟ | پایگاه خبری صبا
امروز ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۴۳

در اختتامیه چهره سال هنر انقلاب اسلامی ۱۴۰۲ چه گذشت؟

آیین اختتامیه دهمین هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی «چهره سال ۱۴۰۲ هنر انقلاب اسلامی»، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ،حجت‌الاسلام حریزاوی قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی ، محسن نفر، میلاد عرفانپور و ... در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش صبا ، در ابتدای برنامه محمدرضا باقری مدیرعامل «سوره مهر» و دبیر‌اجرایی این برنامه گفت: بیش از هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه طی نظرسنجی که توسط مراکز حوزه هنری انجام شد، نامزد‌های چهره هنر انقلاب را انتخاب کردند و در نهایت ۹۶ نفر انتخاب شدند. پس از آن کار به هیئت انتخاب واگذار شد و بعد از طی این پروسه که در برگیرنده جلسات متعددی بود در نهایت ۵ نفر به عنوان نامزد دریافت جایزه چهره هنر انقلاب معرفی شدند و امروز هم چهره هنر انقلاب خدمت شما عزیزان معرفی می‌شود.

سپس نوبت به  سخنرانی محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری رسید، او طی سخنانی گفت: چهره هنر انقلاب اسلامی باید در یک فرآیند نخبگانی با مشارکت نخبگان فرهنگ و هنر انقلاب انتخاب شود و تلاش ما این بود که این فرآیند به درست‌ترین شکل ممکن انجام شود.

او ادامه داد: امسال توفیق داشتیم که دامنه بین‌المللی هنر انقلاب را هم تعریف کنیم. چرا که معتقدیم انقلاب اسلامی و هنر انقلاب یک پدیده فطری است و فکر می‌کنیم هرکسی که اهل این معنا باشد می‌تواند فطرت پاک خود را پیش روی معارف اسلامی قرار بدهد. امسال فرصت بسیار خوبی برای ما بود که بتوانیم جایزه هنر انقلاب را به صورت بین‌المللی تعریف کنیم و امیدوارم در سال‌های بعد ارتقا پیدا کند.

سومین سخنران برنامه وزیر ارشاد بود، اسماعیلی در این برنامه گفت: اعیاد گذشته و پیروزی بزرگ جبهه مقاومت را تبریک می گویم؛ خون پاک شهدای ما افتخار بزرگی را برای جهان اسلام آفرید.

او ادامه داد: انشاالله با پیروزی کامل جبهه مقاومت و برافراشته شدن پرچم توحید در مسجد الاقصی، به زودی نماز وحدت را به امامت رهبر انقلاب در این مکان مقدس برگزار کنیم. از دوستان و همکارانمان در سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری که امسال هم موفق به برگزاری این رویداد مهم شدند تشکر می کنیم.

وی‌افزود: فلسفه شکل گیری حوزه هنری که شاید مهمترین معمار آن رهبر انقلاب هستند (که بارها در کلماتشان توصیفشان را از اهتمامی که معظم له در شکل گیری چنین جریان هنری ملهم از اندیشه انقلاب اسلامی داشتند) کاملا مشهود است.

وزیر ارشاد همچنین گفت: خوشحال هستیم این نهالی که با دستان رهبر انقلاب در محیط انقلاب اسلامی پرورش یافته به شجره طیبه ای تبدیل شده که شاخ و برگ‌های آن همه مشتاقان را زیر سایه خود جای داده است.

او‌ تاکید کرد: هنرمندان اصیل در شاخه های مختلف هنری رشد کرده اند و به اعتلا رسیده اند در سینما، هنرهای تجسمی، شعر و سایر رشته های هنری جمع‌ پرتوانی از هنرمندان تاثیرگذار رشد کرده اند و فضای فرهنگی هنری در اختیار جریان متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی است.

اسماعیلی همچنین گفت: شاید دهه های قبل رسیدن به این نقطه، محال تصور می شد اما بحمد الله با اهتمامی که‌ وجود داشت و حضور چهره های شایسته این مسیر سخت، هموار شده است و البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وزیر فرهنگ ادامه داد: نقطه مطلوب همان ترسیمی است که امام راحل در پیام معروف خود به عنوان هنر متعهد برای جامعه فرهنگی هنری ترسیم کرده‌اند، آنجا نقطه آرمانی است و به دست توانای شما هنرمندان اصیل و شما که دلتان به عشق آرمان های بلند نهضت امام می تپد فتح این قله نزدیک خواهد بود.

او‌ در پایان نیز گفت: به ارواح شهدای مقاومت، انقلاب و شهدای مظلوم غزه که الهیات جدید مقاومت را در چشمان جهانیان ترسیم و آیات استقامت را تفسیر کردند درود می فرستیم.انشاالله این نهضت با خون پاک شهدای عزیزمان به پیروزی کامل خواهد رسید و از خداوند متعال مسالت داریم پرچم این نهضت حسینی را به دست رهبر انقلاب به صاحب اصلی آن برساند.

مسعود نجابتی بعد از دریافت جایزه خود بیان کرد: خاطرم هست که در دوره دبستان همیشه در مدرسه ما را تشویق می کردند که برای ما بسیار دربرگیرنده خاطرات جذابی بود و حتما هم نسلان من این خاطرات مشترک را دارند. اما بزرگ تر شدیم فهمیدیم این جوایز را اهل منزل به مدیران مدرسه می دادند تا ما تشویق شویم.

این هنرمند گفت: به هر حال من کارهای نکرده و کاستی های زیادی دارم که باید آن ها را جبران کنم اما لازم می دانم مراتب تشکر خودم را از اینکه من را قابل دانستند، اعلام کنم. این هدیه را به نمایندگی شما به مردم مظلوم غزه تقدیم می کنم که چشم جهانیان را با مقاومت خود روشن کردند.

عبدالحمید قدیریان نیز در پایان مراسم گفت: ما نسل جوانی را در هنر انقلاب می بینیم که ثمره تلاش مسعود نجابتی هستند که خیلی باحیا و تلاش مثال زدنی کارهای بسیار ارزشمندی را انجام دادند و امیدوارم خداوند به او و هنر انقلاب برکت بدهد که بتوانیم بهره های بیشتری از او ببریم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  146/403/112/000
 • مست عشق
  86/176/970/000
 • سال گربه
  48/348/472/000
 • بی بدن
  40/816/209/500
 • آسمان غرب
  8/090/517/500
 • ایلیاجست‌وجوی‌قهرمان
  6/323/677/500
 • آپاراتچی
  5/593/188/500
 • نوروز
  3/742/890/500
 • پرویزخان
  3/381/874/500
 • قلهک
  1/249/925/000
 • نیلگون
  401/670/000
 • تگزاس۳
  پیش‌فروش400/340/000
 • تاوان
  146/120/000